Úchvatné pobřeží od obzoru k obzoru – národní park Pembrokeshire Coast vyjde vstříc všem milovníkům dálek i bizarnosti

Pokud někdy budete objevovat přírodní krásy západního Walesu, pak by vám určitě neměl uniknout národní park Pembrokeshire Coast. Nabídnout totiž dokáže celou řadu zajímavostí, které potěší i zkušené cestovatele

První bodem, který se určitě nevyplatí vynechat, jsou Bosherstonská jezera v Pembrokeshire Coast, ale k návštěvě vás naláká třeba i zátoka St Bride’s Bay.

Bosherstonská jezera v Pembrokeshire Coast

Milujete romantické procházky nebo patříte mezi vyznavače klidných aktivit, jako je golf nebo rybaření? Pak jsou Bosherstonská jezera v Pembrokeshire Coast stvořena přesně pro vás. A ono slůvko stvořena myslíme doslova – jde totiž o uměle vybudovanou soustavu vodních nádrží. To jim však na kráse nijak neubírá – ve skutečnosti je to přesně naopak a na své si tu přijde opravdu každý.

Úchvatné pobřeží od obzoru k obzoru – národní park Pembrokeshire Coast Foto: Pixabay

Zátoka St Bride’s Bay vás seznámí se sluncem

Ovšem těm, kdo hledají ty největší krásy přírody, by neměla uniknout ani zátoka St Bride’s Bay. Právě tady se totiž nachází jedno z nejkrásnějších míst pro pozorování východu nebo západu slunce v celém Walesu. Pohled na to, jak se jeho záře stýká s mořem, vám z mysli hned tak nezmizí.

Kromě toho však také skrývá tato zátoka pohled na typickou waleskou krajinou se vším všudy – od malých kousků zemědělské půdy, jež si musela své místo v drsné waleské krajině pracně vydobýt, až po typické bílé domky. Jde o pohled, který rozhodně stojí za to.

 

Zdroj: https://ara.cz/wales/pembrokeshire, https://www.treky.cz/pembrokeshire-coast-np, https://travel.sygic.com/cs/poi/narodni-park-pembrokeshire-coast-poi:7700, https://www.infoglobe.cz/cestovatelsky-pruvodce/uk-wales-cesta-pobrezim-pembrokeshire/

Úchvatné pobřeží od obzoru k obzoru – národní park Pembrokeshire Coast Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.