thailand-4759012_640

Údajně nejkrásnější provincie Thajska se představuje

Thajsko je oblíbenou destinací milovníků letních dovolených a nutno podotknout, že krásnými místy, které přímo volají po navštívení, jenom překypuje. Pouze jedna provincie se ovšem může pyšnit titulem nejkrásnější částí země, a tou je údajně úchvatné letovisko Krabi dominující vzhlednými plážemi a také bájnými příběhy. O to nejlepší se s vámi v tomto článku rádi podělíme.

Zázrak na pobřeží Adamanského moře

Přibližně 850 kilometrů od hlavního města Thajska (Bangkoku, pokud vám zeměpis nejde) se nachází letovisko Krabi, které turistům poskytuje všechno, co si od slunečné dovolené mohou přát. Průzračné moře doplněné úžasnými přírodními scenériemi a příjemně teplou vodou vás doslova pohltí v časovém rozmezí od listopadu do května. Ptáte se, proč letní měsíce nejsou návštěvníkům doporučovány? V té době totiž probíhá takzvané období monzunů, kdy se člověk na krásné počasí jednoduše nemůže spolehnout.

A to by byla opravdu škoda. Vždyť Krabi a v podstatě všechna rekreační zařízení v něm jsou na rozdíl od většiny ostatních míst dostupné za rozumnou cenu, která vás o naspořené úspory rozhodně nepřipraví.

Pokud se podíváte na fotografie přírody na území Krabi, možná vám budou tamní prostory povědomé. Není se ostatně čemu divit, točilo se zde hned dva filmy s agentem 007, konkrétně Muž se zlatou zbraní a Zítřek nikdy neumírá.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Báj o Nebeské princezně, která zde ztroskotala

Ke skalnatým pahorkům vysoko nad mořem, které jednoznačně stojí za návštěvu, se váže stará historka o ztroskotané lodi převážející princeznu. Legenda praví, že dáma s modrou krví se při nehodě bohužel utopila a její duch se usadil právě v thajských jeskyních. Tamní rybáři od té doby přinášejí zesnulé dívce různé dárkové předměty, které v některých případech vypadají opravdu bizarně. K vidění je například obrovské množství dřevěných napodobenin mužských pohlavních údů, jejichž význam některým turistům dodnes uniká.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *