02_Höllental

Údolí Höllental: Čarokrásné feratty hodinu cesty od Vídně

V okolí Vídeňského nového města (Wiener Neustadt) leží dvě velká turistická lákadla. Tím prvním je městečko Semmering se svojí proslulou horskou železnicí, tou druhou potom údolí Höllental. To je pojmem především mezi milovníky ferratové turistiky. A protože leží jen nějakých 70 kilometrů jihozápadně od Vídně, jedná se o destinaci velmi zajímavou i pro české turisty.

Höllental

Ve spolkové zemi Dolní Rakousko, mezi náhorními plošinami Schneeberg a Raxalpe, leží údolí Höllental, kterým protéká říčka Schwarza. Oblast nabízí nádhernou krajinu, která navíc nabízí něco opravdu pro každého. Na své si přijdou vodáci, kteří si užijí sjíždění Schwarzy, cyklisté si krajinu vychutnají ze sedel svých bicyklů a milovníci pěší turistiky využijí značené cesty. Za svoji Mekku ale Höllental považují především příznivci ferrat.

Výchozím místem pro většinu ferrat je Grosses Höllental a chatou a parkovištěm, jehož okolí slouží i jako neoficiální kemp. Místní ferraty patří obecně k těm snazším (většina je hodnocena úrovní A či B) a návštěvu Höllentalu si tak užijí i sváteční turisté nebo rodiny se zdatnějšími dětmi.

Z centra Vídně sem trvá cesta autem něco přes hodinu, vyrazit do Höllentalu ale můžete i hromadnou dopravou, konkrétně vlakem do stanice Payersbach a tam přestoupit na autobus.

01_HöllentalZdroj obrázku: Pixabay.com

Vyberte si výlet

Ferrat je zde celá řada a každý si z nich může vybrat tu, která nejlépe odpovídá jeho zkušenostem, schopnostem, nebo prostě jen náladě. Pro začátečníky je ideální např. Wachthüttlkamm, která je zajímavá tím, že zčásti vede lesem a jen několik žebříků či zábradlí ji odlišuje od běžné turistické trasy.

Ferrata Hoyosch je trochu stranou všech ostatních a vyberou si ji tak především ti, kteří dokážou ocenit klid a relativní samotu. Ferrata Alpenverein zase nabízí asi nejkrásnější výhled na celé okolí a Teufelsbadstuben neboli Ďáblova koupel je zase to pravé pro příznivce dlouhých túr. Nejnáročnější ferratou je Gaisloch, tj. Gaisova rokle, s převýšením téměř 1000 metrů.

Údolí Höllental je pro nás velmi dostupnou a současně zajímavou destinací, která má pro každého něco. Pro milovníky ferratové turistiky potom představuje jednu z nejbližších možností jak se na nějakou kvalitní zajištěnou trasu vydat. Výlet do Höllentalu lze spojit s návštěvou Vídně a Semmeringu, nudit se tedy rozhodně nebudete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *