kuks

Kuks otevírá nové možnosti při návštěvě památek, bez mobilního telefonu se neobejdete

Také se vám stává, že až po návratu domů zjistíte, kolik zajímavostí jste při návštěvě oblíbené destinace vynechali? Hospital Kuks (Trutnov, Královéhradecký kraj) se to snaží změnit. Nemusíte dopodrobna studovat mapku ani internetové stránky. Stačí si s sebou vzít mobilní telefon.

Nepřekvapí vlastně, že se do obdobné inovace pustil právě Kuks. Nedávno (2013-2015) totiž celá stavba prošla kompletní moderní renovací a není tedy divu, že se snaží návštěvníky upozornit na to nejzajímavější, co je v jejím areálu k mání.

Zkus Kuks – tentokrát přes telefon

A co musíte udělat? Sbalte si s sebou chytrý telefon. Nic víc. Do něj si pak stáhněte aplikaci Zkus Kuks a můžete začít objevovat. Jak budete procházet areálem, upozorní vás tenhle šikovný pomocníček na všechny zajímavosti, které by se určitě nevyplatilo vynechat.

V aplikaci na vás čekají hned tři vycházkové okruhy. Pokud se jimi budete řídit, vyhnete se zmatenému pobíhání po areálu a množství zbytečně nachozených kilometrů. A na co se můžete těšit?

kuks

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Hospital Kuks a jeho lékárna

Už zdálky vypadá Kuks opravdu nádherně a není divu, že si vysloužil i přezdívku barokní perla Čech. Mnoho lidí si tak myslí, že jde na návštěvu do „zámku Kuks“, což je ovšem špatně a počítejte s tím, že vás na pokladně jistojistě opraví.

V rámci rekonstrukce byly obnoveny všechny interiéry hospitalu, stejně jako nádvoří nebo třeba unikátní bylinková zahrada. Vznikla rovněž zcela nová expozice farmacie. Mezi největší lákadla patří:

  • Celkem 52 nádherných nástěnných maleb z cyklu Tanec smrti.
  • Braunovy sochy Ctností a Neřestí.
  • Stropní freska, nacházející se uvnitř lékárny.

V okolí pak můžete vyrazit i po jednotlivých zastaveních naučné stezky Šporkův Kuks (kompletně bezbariérové), vyrazit do přírody na kole nebo se jen tak projít po okolí. Ovšem určitě s aplikací Zkus Kuks. Díky ní vám už nic důležitého zaručeně neuteče.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *