Údolí Kleinwalsertal

Údolí Kleinwalsertal: Tajné místo Rakouska

Údolí Kleinwalsertal  ve Vorarlbersku tvoří čtyři malé vesničky.  Údolí je od Rakouska poněkud odstřižené, ale to podstatné si z něj zachovalo. Nadchne vás zde nejen krásná příroda, ale také velmi vstřícní lidé. Z Prahy se sem dostanete zhruba za 5 a půl hodiny, z Brna to je o 2 hodiny déle.

Bezplatná doprava

Stejně jako v jiných údolích Vorarlberska ani tady nepotřebujete auto. Pokud pojede do Bregenzu třeba vlakem s Českými drahami, ani hromadná doprava vás zde nenechá na holičkách. Místní autobusové linky obslouží i ty nejodlehlejší místa v údolí a navíc jezdí každý 10 minut. V případě, že se ubytujete v hotelu nebo penzionu, dostanete i kartu na cestování autobusy zdarma. Od placení jsou také osvobozeny letní lanovky k těm nejvyšším vrcholům v údolí.

Ideální pro rodiny s dětmi

Kleinwalsertal je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Rodinám pomáhá i zdejší průvodce veselý svišť Burni.  Na tematickou stezku nebo vodní hrátky narazíte například u horní stanice lanovky Kanzelwand nad Riezlernem. Což je navíc ideální místo na celodenní výlet.  Dalším výletem může být třeba cesta na hraniční horu Fellhorn nebo Burniho stezka v údolí s interaktivními stanovišti, jejichž tématem jsou zajímavosti o životě lesních zvířat. Na každém stanovišti také najdete dřevěné sochy, prolézačky nebo lanové překážky. Možností, jak se v údolí zabavit i s dětmi je opravdu hodně. Děti určitě neodolají ani jízdě na ponících, péči o morčata, králíky, kozy, koně a další zvířata u rodiny Buttnerů , kteří se rozhodli přiblížit lidem život na statku.

 Jen pro otrlé

Údolí Kleinwalsertal  je nádherný zejména za hezkého počasí. Existuje však jeden přírodní úkaz, který je stojí za to vidět spíše za deště. Je to sice pro silnější povahy, ale zážitek to bude rozhodně pořádný. Tím přírodním úkazem je soutěska Breitachklamm. Je to místo, kde voda jako živel dává jasně najevo svou moc. Lehce rozbouřená řeka postupně přechází přes úzkou soutěsku. Voda neubývá, právě naopak. V jednu chvíli zjistíte, že držíte křečovitě zábradlí a jste úplně promáčení. Stezka soutěskou je udělána, tak aby byla bezpečná, ale zároveň abyste jí byli co nejblíže.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *