Uvažovali jste o cestě na Machu Picchu? Je to hodně náročné

Machu Picchu vlakem

Cílem je vždy co nejvíce ušetřit. A pak se vydat méně frekventovanou silnicí. Ale nikoho nikdy nenapadne, že na sedmihodinovou jízdu autem budete mít výraznější a silnější vzpomínky než na to, že jsme na Machu Picchu skutečně stáli. V televizi a v různých časopisech to vypadá velmi jednoduše, ale cestovat na Machu Picchu ve skutečném životě, je to jiná jízda!

V případě, že hledáte jednoduchý způsob, jak se dostat do nejpopulárnějšího města v Peru, rezervujte si místo ve vlaku, který míří až do Aguas Calientes – města, které se nachází pod Machu Picchu. Zpáteční jízdenka vás vyjde na zhruba dvě stě dolarů. Nebo se obraťte na majitele zdejší cestovky. Dvoudenní výlet za sto dvacet dolarů – okružní cesta mikrobusem, oběd, večeře, osmikilometrová procházka s průvodcem, ubytování na jednu noc a vstupné do jednoho z divů světa v ceně.

Pojedete 7 hodin přes Andy

Projíždět budete nepředstavitelnými údolími se svahy plných banánovníků, a vystoupali jsme do čtyř tisíc metrů a výš. Kde byla zelenohnědá tráva pokrytá mlhou, z níž občas vykukovala kamenná stavba. V tu chvíli však začal pád do hlubokého údolí. Užijete si spoustu přejezdů a zatáček. Doporučujeme, abyste sebou měli hodně pytlíků na zvracení a kinedryl. Neberte na lehkou váhu přísloví – nic není tak zlé, aby nemohlo být horší… Jakmile zdoláte náročný sestup, otevře se před vámi dlouhé horské údolí. Očima budete těkat z hory na horu, od úpatí k vrcholu. Ale pak na vás čeká ještě horší část cesty.

Pojedete i po silnici smrti!

Ve spojení s Bolívií nebo několika asijskými zeměmi a deštnými pralesy se všude možně mluví o podobných silnicích. Silnice zhruba v 2300 metrů vysokých kopcích jsou vysekané do skal a v podstatě jen kopírují vrstevnici. Jsou široké přibližně jeden a půl mikrobusu a krajnice mají šířku necelého půl metru. A pak je tu strmý svah, který je hluboký několik set metrů. Nečekejte zde asfalt či svodidla, v těchto místech o něčem takovém v životě neslyšeli.

Prašná cesta, je udusaná pod koly aut mířících na Machu Picchu a z něj. Byly zde i různé eroze, při nichž se tuny materiálu valily z hory dolů a na mnoha místech na inverzním svahu uvidíte, že s sebou vzaly i půdu.

Machu Picchu silnice smrti
Foto: Wikimedia commons, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Silnice_smrti_-_Death_Road_-_panoramio.jpg#/media/File:Silnice_smrti_-_Death_Road_-_panoramio.jpg

Pokud dojde k havárii, auto tu zůstane navždy

Pokud nebudete zrovna zvracet uvidíte tu několik pamětních míst. Jsou tu vraky aut pod kopci. Všechno, co spadne, zůstane dole. A je tu velmi živo. Silnice se zařezává do kopce a divoká vegetace se tu napíná k silnici. Pak se najednou před vámi objeví záhyby uvnitř kopce, které rozdělují vodopády dopadající na silnici.

Cesta na jedné i druhé straně svahu je spojená s… Lávkou pro pěší? Nebo něco jiného? Most to nepochybně není. Dřevěná napodobenina mostu se nachází nad hlubokou propastí a věřte, že vaše útroby nezůstanou v klidu.

Zdroje info: cestujemepoperu.cz, ara.cz

Náhledové foto: Pixabay