V Česku procházky v oblacích zdomácněly. Nyní se přesunuly už i do Polska

Takzvané procházky v oblacích u nás dlouhodobě patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům. A nyní si podobný zážitek může užít na dalším místě. Uvítá vás totiž procházka po stezce v oblacích ve výšce až 65 metrů nad zemí nad polskými lázněmi Świeradów-Zdrój.

Nachází se tedy na vrcholu bývalé sjezdovky v regionu polsko-česko-německého trojmezí.“ Naše starší projekty se těší dlouhodobě zájmu českých turistů. Napadlo nás proto podobný koncept využít i v Polsku v již rozvinutém a velmi navštěvovaném lázeňském centru Świeradów-Zdrój,“ vysvětluje ředitel rozvoje, obchodu a marketingu společnosti Sněžník a.s. Tomáš Drápal.

Češi se k oblakům vydávají už dlouho

V Česku stezky zdomácněly už před řadou let. Jedna z prvních vyrostla v Dolní Moravě v roce 2015. Ano, právě tam, kde ji letos doplnil nejdelší visutý most pro pěší na světě Sky Bridge 721. jde o unikát, který nikde jinde nenajdete. Oproti Dolní Moravě, má však polská procházka v oblacích délku 850 metrů a láká i na novinky jako je 110 metrový tobogán, lanová roura, pružná síť a další adrenalinové doplňky.

Foto: Pixabay

Čísla, která jsou těžko k uvěření

I když tato „monstra“, jak bývá nelichotivě stezkám přezdíváno, řada lidí haní – fakta popřít nelze. Číslo nelžou například Horský resort Dolní Morava je od roku 2006 a je nejvyhledávanějším volnočasovým resortem v České republice. Možná je to i tím, že se v posledních letech se soustředí na atraktivní zážitky nejen pro rodiny s dětmi.

Ale zpátky do Polska. „Sky Walk v lázeňském centru Świeradów-Zdrój nabízí návštěvníkům originální adrenalinový zážitek. Už předchozí úspěšné projekty společnosti Sněžník ukázaly, že mezi turisty je o takový druh turistiky velký zájem,“ uvádí k projektu předseda představenstva EGAP Jan Procházka. A jak se na podobné projekty díváte vy?

Zdroje info: visitskywalk.today/cs/, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.