V Turecku mají novou vychytávku, která vás varuje před nebezpečím – na pokoji s vámi jednoduše ubytují zvíře

V Turecku mají novou vychytávku, která má všechny lidi ochránit před nebezpečím, kterým hrozí silné zemětřesení. Jde o techniku tak trochu na hraně uvěřitelnosti, přesto se k ní místní lidé uchylují jako k záchrannému lanu.

Po zverimexech totiž doslova vykupují nejrůznější papoušky a jiné drobné ptactvo. Někteří majitelé hotelů dokonce drobné opeřence ubytovávají i na pokojích s hosty, aby i jim mohli poskytnout včasnou výstrahu. A jak to s předpovídáním zemětřesení prostřednictvím ptáků je?

Umí ptáci předpovídat zemětřesení?

Existuje mnoho zpráv o ptácích, kteří předpověděli zemětřesení. Nicméně, podle vědeckých studií neexistuje žádný spolehlivý důkaz, že by ptáci byli schopni předpovědět zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofy.

Některé zprávy o ptácích, kteří předpověděli zemětřesení, mohou být vysvětleny jako náhodné chování. Například ptáci mohou být ovlivněni změnou elektromagnetického pole v důsledku zemětřesení, což by mohlo vést k jejich neobvyklému chování. Nicméně, takové změny nejsou dostatečně výrazné nebo předvídatelné, aby byly spolehlivou metodou předpovědi zemětřesení.

Foto: Pixabay

Víra je silnější než fakta

Navzdory tomu, že neexistují spolehlivé důkazy o schopnosti ptáků předpovědět zemětřesení, někteří lidé stále věří, že ptáci jsou citliví na přírodní katastrofy a mohou reagovat na ně před nimi. Nicméně, pokud jde o vědecký pohled, neexistuje žádný důkaz o tom, že by ptáci byli spolehlivými prediktory zemětřesení nebo jiných přírodních katastrof.

 

Zdroj: https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/papou%C5%A1ek-pozn%C3%A1-%C5%BEe-se-bl%C3%AD%C5%BE%C3%AD-zem%C4%9Bt%C5%99esen%C3%AD-v%C4%9B%C5%99%C3%AD-turci-pestrobarevn%C3%AD-pt%C3%A1ci-jdou-v-zemi-na-dra%C4%8Dku/ar-AA18wegK?ocid=msedgdhp&pc=U531&cvid=91e0a9982d8b450d9beb4de3812eb56d&ei=41, https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/other/na-povrch-se-dere-zombie-virus

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.