bermudský trojúhelník1

Vědci vyřešili záhadu bermudského trojúhelníka

Bermudský trojúhelník: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Karl Kruszelnicki, jeden z vědců zabývajících se záhadou bermudského trojúhelníka, říká, že všechno lze vysvětlit lidskou chybou, špatným počasím a silním leteckým a námořním provozem – nikoli únosem mimozemšťanů nebo energetickými paprsky ze ztraceného města Atlantida. Tento vědec se nebál prohlásit, že záhada bermudského trojúhelníka byla vyřešena – základem tohoto tvrzení je to, že se nikdy o žádnou záhadu ani nejednalo.

Proč zmizelo tolik lidí a letadel?

Podle tohoto skeptického vědce lze vysoký počet zmizení vysvětlit nikoli nadpřirozenými věcmi, ale obyčejnými chybami na straně člověka. Tento lidský faktor plus špatné počasí a skutečnost, že do této oblasti Atlantského oceánu vstupuje příliš mnoho letadel a lodí jsou důvodem velkého počtu zmizelých. Bermudský trojúhelník pokrývá plochu 1 134 105,5 km², což je opravdu veliký prostor a velmi rušná část oceánu.

Žádná záhada nikdy nebyla

Pokud tedy porovnáte počet zmizení s velkým počtem lodí a letadel cestujících přes bermudský trojúhelník, zjistíte, že se ve skutečnosti o tak velké číslo nejedná. Počet, který v Bermudském trojúhelníku zmizí, je procentuelně stejný, jako kdekoli jinde na světě. Na samotná zmizení prý existují také jednoduchá vysvětlení.

Let číslo 19

Jedná se o pět torpédových bombardérů amerického námořnictva TBM Avenger, které vyrazily z Fort Lauderdale na Floridě 5. prosince 1945 na rutinní dvouhodinovou výcvikovou misi nad Atlantikem. Po ztrátě rádiového kontaktu s jejich základnou zmizelo všech pět letadel. Nebyly nalezeny žádné stopy ani jejich 14 členů posádky. Hydroplán PBM-Mariner, který byl vyslán na pátrací záchrannou misi, zmizel taktéž beze stopy, a to i s třináctičlennou posádkou.

Bermudský trojúhelník: Zdroj obrázku Commons.wikimedia.org

Vysvětlení zmizení

Pan Kruszelnicki toto zmizení vysvětluje tak, že jediným zkušeným pilotem byl poručík Charles Taylor a právě jeho lidská chyba mohla v tragédii sehrát svou roli. Dorazil s kocovinou, odletěl bez hodinek a navíc Let číslo 19 si nikdy nebyl jistý svou polohou. Pan Taylor si myslel, že jeho kompas nefungoval správně. Následně došlo k tomu, že let zamířil dále do Atlantiku, kde je voda velmi hluboká a je proto mnohem těžší havarované letadlo najít. Záchranný hydroplán prý nezmizel beze stopy – bylo několik svědků jeho výbuchu, byly nalezeny ropné skvrny a trosky.

Stále nové teorie

Neustále se objevují nové teorie, některé s jádrem vědecké pravdy. Někteří připisovali zmizení únikům methanového plynu, zachyceného jako hydrát metanu uvnitř ledové krystalické klece molekul vody pod chladným mořským dnem hlubinného oceánu. Tyto úniky mohly uvolnit obrovský tlak plynu, který způsobil, že moře začalo bublat, jakoby se vařilo, a to způsobilo potopení lodí. Plyn také mohl stoupat a při kontaktu s horkým výfukem motoru letadla došlo k explozi.

20 komentářů

 1. vit Odpovědět

  Tak tuhle teorii o metanu již vědci objasnili před mnoha lety, zase objevena amerika koukám, už po několikáté.

 2. Petr Gabriel Odpovědět

  Můj komentář zde bude velmi krátký, ale týká se země nedaleko Bermud, kde stál vychvalovaný komplex Světového obchodního střediska v Novém Yorku do doby, kdy byl stržen 2x s 1Mt TNT a zadejte -d235.webnode.cz/

  1. Bohuslav. Odpovědět

   Tak to budeš nějakej chytrej. Víš co by dokázala bomba o jedné megatuně TNT s jakýmkoliv městem na planetě? Jednoduše by ho vymazala z povrchu zemského a neshodila by jen dva věžáky.

 3. Kačka Odpovědět

  Jen nevim, jak metan vysvětluje ty případy, kdy lidi vyletí se svym malym letadýlkem schopnym jen určité rychlosti, najednou se dostanou do podivných mraků, ve kterých jim nefungují přístroje. Pak se skrz mraky vytvoří tunel, tím proletí, a najednou jsou na druhé straně trojúhelníku u pobřeží Floridy a koukají, že tam jsou podstatně dřív, než čekali, a dokonce podstatně dřív, než kdyby celou cestu letěli maximální rychlostí, co jejich letadlo dokáže vůbec vyvinout, a mají prakticky plnou nádrž.
  Pokud by měl metan opravdu takové vlastnosti, nebylo by na škodu se zajímat o jeho využití v dopravě 😀 😀 😀

 4. Daniel Odpovědět

  Viděl jsem dokument který se touto tragédií zabýval, byla v něm uvedena řada informací které zde vůbec nebyli zmíněny. Je to dosti odbytý článek.

  Pro pořádek, magnetická anomálie v kombinaci s poruchovostí přístrojů u bombardérů zminěného typu, s rizikovým faktorem, že v dané oblasti je možné splést si za určitých podmínek dost často oblačnost se vzdálenou pevninou. Hydroplány zmizelého typu měly mít konstruční vadu, v důsledku níž více z nich vybuchlo, svědci prý měli zaznamenat v oblasti jeho zmizení výbuch.

  1. Jan Tauš Odpovědět

   Ano, jsou to blbosti Danieli, ale v tvém komentáři se ve slově „nebyli“ píše tvrdé y, pomůcka,
   kterou mně naučila babička se jmenuje „ty“ informace.

 5. Rybicka Odpovědět

  Když se záhada nedá objasnit a dlouho to trvá,tak nejjednodušší je prohlásit.že neexistuje a dát tomu nejlépe vědecký punc.

 6. Martin Vaněk Odpovědět

  Záhada Bermudského trojúhelníku byla tedy údajně objasněna…; ještě nám zbývá objasnit záhadu bermudského trojúhelníka… 😀

 7. Karel Odpovědět

  Nikdo ještě nedokázal proč se letadla a lodě opravdu strácejí. Vše jsou jen smyšlené dohady byť podložené nějakými fakty. Ale opravdu vyřešené vůbec nic není!

  1. Jan Tauš Odpovědět

   Lidi, chápu Vaše zapálení a vztah k neznámému, ale naučte se prosím řádně česky,
   letadla a lodě se opravdu ztrácejí ale nestrácejí.

 8. Jan Tauš Odpovědět

  Pan Karl není vědec, nýbrž jen podplacená kecka a pablb. Anomálie Bermudského trojúhelníka a příhody oblasti nejsou vymyšlené, nýbrž tisíckrát potvrzené. Stejné věci se odehrávají i poblíž Austrálie a v některých dalších lokalitách. Když si k těmto místům, které slouží ke kontaktům připočteme, kolik lidí se ročně ztrácí na celém světě a to beze stopy, /jen v České republice je to velké číslo a zná ho Policie/, docházíme k názoru, že lidé, technika, jsou přemísťování na jiná místa a že to je prováděno řízeně nedobrovolně, jako by někdo osídloval nedobrovolníky jinou planetu. V poslední době /a nejen poslední, nýbrž od 16. století/ jsou hlášeny a spatřeny neznámé objekty levitující ve vzduchu a posléze mizející v moři, stejně tak se z moře vynořující. Lidstvo je ještě hloupé a technicky nedostatečné, aby zjistilo, o koho a co jde. Místo toho se ohrožujeme válkami a vyhlazením, létáme a zkoumáme okolí Země a planety v kosmu ale kdo nám tady ve velkém hospodaří na vlastní Zemi, krade lidi, lítá si kde se mu zachce, dokonce to dokáže i do sopek, nevíme. Místo toho se objeví nějaký cvok, který se pokládá za vědce a tvrdí, že se vlastně nic neděje. Tak jo. Nic se neděje. Čau

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *