slov1

Krásy Slovenska ve známých i neznámých barvách

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Slovensko je jedinou zemí, kde se budete při své zahraniční dovolené cítit doslova jako doma. Prim v tom hraje hlavně příbuzná řeč a velmi podobné podnební podmínky.

Pro milovníky přírody i netradičních míst

V posledních letech vyhledávají dovolenou na Slovensku s oblibou hlavně milovníci divoké přírody. Není třeba jezdit do Yellowstonu, pokud toužíte zahlédnout divoké medvědy. Volně se procházejí i v Tatrách nebo Národním parku Muránska planina. Je dokonce možné se ubytovat přímo na okraji jejich teritoria.

Na své si přijdou i vyznavači netradičních výletních míst. Socha Čumila v Bratislavě by mohla být tím pravým terčem pro vynalézavé objektivy, stejně jako záhadné kamenné koule v Megoňkách. Třímetrová Mary přímo láká ke zvěčnění.

Za historickými památkami i moderními vymoženostmi

Léto bývá i na Slovensku ve znamení vodních hrátek a to i tehdy, pokud jim počasí nepřeje. Vyhlášené slovenské termály i aquaparky (z nichž největším je Aquapark Tatralandia) nabízejí návštěvníkům mnoho druhů relaxace i sportovních programů. Platí zde pořekadlo, že nikdy nevstoupíte dvakrát do stejné řeky, protože každý rok vylepšují a obohacují nabídku nejrůznějších doprovodných programů.

K příjemné dovolené lákají i nádherné hrady a zámky, z nichž mnohé se objevily v televizních pohádkách. Hrad Bojnice (Šíleně smutná princezna) prošel kompletní rekonstrukcí. Dnes je součástí Slovenského národního muzea a pochlubit se může také obnovenou zoologickou zahradou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Řada dalších slovenských památek je také zapsána na seznamu UNESCO. Patří sem unikátní architektura (Banská Štiavnica nebo Dřevěné kostely slovenských Karpat ) i nádherné přírodní lokality (Slovenský kras či Původní bukové lesy Karpat )

Kulinářské tipy pro všechny cestovatele

Při dovolené na Slovensku nelze přejít bez povšimnutí ani tradiční kulinářské speciality; pagáče, lokše, brynzové pirohy, trdelník a mnohé další. Jejich nabídka se v minulých letech značně rozšířila, a to nejenom ve městech.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *