Věděli jste, že existuje 200 druhů rumu? Rumovou kanonádu můžete ochutnat na rumovém festivalu v Písku

rum Písek

Pokud patříte mezi příznivce tohoto lahodného moku, pak vězte, že k ochutnání bude skutečně až na dvě stě druhů rumu! Akce, příhodně nazvaná, Rumiště Písek, se bude odehrávat na Městském ostrově v jihočeském Písku.  V nabídce budou skvělé rumy a rumové likéry. Ty, které znáte, avšak v přemíře ty, o nichž jste možná ještě ani neslyšeli, a to různých druhů jako suché, sladké, mladé ale i krásně staré. K tomu si stylově vychutnáte i lahodné doutníky a dámy osvěžující likéry. Nebude chybět ani výborné jídlo, dobré české pivo i nealko nápoje.

drink

Foto: Pixabay

Nejlepší rumová zábava na Jihu!

Tato báječná akce milovníků rumu se koná druhým rokem, jelikož první ročník byl jakýsi zkušební… Obrovský zájem předčil očekávání a letos se proto Rumiště těší dalšímu lahodnému ročníku. Akce začíná v pátek 19. 8. 2022 od 16 hodin a trvá do půlnoci. V sobotu můžete přijít na ochutnávku v 11 hodin dopoledne a setrvat, pokud vám mlsný jazýček, chuť a výdrž dovolí, opět až do půlnoci. O zábavu bude postaráno. Asi nezdoláte všech dvě stě druhů, i když, kdo ví… Hlavně ale budete přítomní báječné akci. Cena za vstupenku na rumový festival je více než příjemná, a to 80 Kč. Zakoupená v předprodeji je platná na oba dny.

Foto: Autor: Chmee2 https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15724003

POZOR: Pokud budete chtít využít výhody dvoudenní vstupenky, musíte si ji nechat připnutou (pásek na ruce) a dostavit se s ní v sobotu. Navíc, skleničku s logem, kterou si zakoupíte v pátek, si můžete nechal dolívat i v sobotu… Také vám platí na dva dny a posléze ji můžete mít jako milou vzpomínku na Rumiště v Písku.

Rumiště-Písek-program
Program rumového festivalu: Foto: Taťana Veselá

Slavnostní zahájení rumové smršti startuje v pátek v 18 hodin

I když ochutnat rumovou parádu můžete již v pátek od 16 hodin, slavnostní ceremoniál začíná o pár hodin později. Postaveny budou tři bary, každý zvláštní něčím jiným. Můžete mezi nimi cestovat, dokud vám budou nohy sloužit a výdrž stačit. Věřte, že rumová zábava může být nekonečná, zvlášť když ji zpříjemní kamarádi Djové, na jejich play listě zazní i písně o rumu. Poznáte zajímavé receptury z různých druhů rumu, ochutnáte obsah každé lahve (když se na to budete cítit…). Pár vylosovaných diváků připraví drink pro svého partnera či kamaráda. Velká pozornost bude upřena na netradiční rumy, například Haiti přinese rumy vyrobené fakt postaru!

Na aroma bohaté mixery přiváží Salmek Selbak, který představí novinky v portfoliu Fenix Drinks

Na baru muJRum vás očekává i česká cola „Bohemsca“, ze které barmani dokážou připravit spolu s dalšími příchutěmi skvělé koktejly. Salmek Selbak, veselý rumař, přiveze Druhý bar a jeho nádheru. Řízená degustace s ambasadorem S. Sebalkem se bude konat v sobotu odpoledne. Počet míst je omezen, proto pořadatelé doporučují místa zarezervovat.

Degustační paráda jamajských rumů

Tu předvede v sobotu Honza Albrecht a bude pěkně ostrá! Nebude chybět ani překvapení pro diváky. Yeri namíchá parádní drinky a nepochybně kápne do noty milovníkům rumíku. Gastronomii zajišťuje Restaurace Ostrov a těšit se můžete na kvalitní hovězí od rodinné firmy Čunát. K rumu patří doutník a nepochybně i kubánské tance. Pozvaná kubánská skupina Los Del Barrio je moderním spojením latinského stylu, jako například Cuban son, merengue electronico, bachata a reggaeton.

Dále jsou v nabídce zejména originální rumové sety, dřevěné dárkovky, degustační kufříky, ochutnávky limitních rumů, tradiční originální doutníky. Vylosovaný šťastlivec si odveze nejkrásnější „Rumovku“ – lahev, kterou návštěvníci ocení svými hlasy ohledně designu.

A dobrá zpráva na konec. Přítomen bude i farář Jiří Ježdík, který v pátek v 18 hodin požehná Rumišti a potažmo i všem příznivcům tohoto moku…

Zdroje: autorský článek, mujrum.eu/rumiste-v-pisku

Náhledové foto: Pixabay

favicon

V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?