Venkovní hra o Stínadlech potěší milovníky Foglarových knih

Praha

Hledáte ideální tip na výlet i v pochmurném podzimním počasí? Vyrazte do našeho hlavního města s celou rodinou. Muzeum města Prahy si připravilo zajímavou venkovní hru pro všechny milovníky knih od Jaroslava Foglara. Samozřejmě se můžete zúčastnit i výstav, které souběžně s hrou probíhají.

 

Aktuálně probíhající výstavu doplňuje nová hra

V Domě U Zlatého prstenu v Praze v současné době probíhá výstava k tvorbě Jaroslava Foglara. Ta svým návštěvníkům představí nejen život autora, jeho možnou inspiraci, ale rovněž i místa, kde se tyto mnoha generacemi oblíbené příběhy odehrávaly.

Nově připravenou hru nazývající se Stínadla si návštěvníci mohou zahrát až do konce března roku 2022. Po ukončení první části bude přepraveno její pokračování, a to plynule od dubna příštího roku. Tyto dvě části se od sebe budou lišit nejen rozdílnými úkoly, ale samozřejmě i odlišnou trasou. V obou případech trasy povedou Stínadly.

PrahaFoto: Pixabay

 

Pro koho je hra určena a jak se zapojit?

Hra je určena prakticky pro kohokoliv. Mohou se jí zúčastnit jednotlivci i skupiny. První část hry, trvající do března příštího roku, návštěvníkům a hráčům představí 17 míst s nejrůznějšími úkoly. Za správně splněný úkol lze získat pamětní kartu. Hrací plán, který je ve formě slepé mapy, je možné zakoupit v pražském Domě U Zlatého prstenu a pořídíte ho za 50,- Kč.

Splníte všechny úkoly, které vedou k získání všech pamětních karet a podaří se vám vyluštit i záhadnou tajenku? Tato hra určitě zaujme malé i velké hráče. Vyrazte po stopách Rychlých šípů i vy a objevte krásu pražských míst, kde se odehrávaly do dnes populární příběhy.

 

Venkovní hra doprovází výstavy

V současné době v Domě U Zlatého prstenu probíhá několik výstav. Tou první je výstava s názvem „Město jako přízrak“. Ta návštěvníkům představí svět Stínadel. Další zajímavou výstavou je například „Pražská inspirace Jaroslava Foglara“, která vám představí jedinečná pražská místa v podání maleb. Výstavy bývají v určitých termínech obohaceny o nejrůznější besedy a přednášky, které rozhodně stojí taktéž za návštěvu.

 

 

Zdroj info: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/muzeum-prahy-pripravilo-venkovni-hru-o-stinadlech/2111618

Zdroj info: https://www.muzeumprahy.cz/vystavy-a-akce/

Náhledové foto: Pixabay

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.