Znáte Interaktivní evropské muzeum vína a centrum kultury? Už brzy ho budeme mít doslova za rohem

Víno

Nápadů na nevšední projekty rozhodně není nikdy dost. A je dobře, když některé z nich začínají pomalu dostávat konkrétní podobu. Stejně jako je to v případě Interaktivního evropského muzea vína a centra kultury.

Jde o projekt, jež by mohl vzniknout z chátrajícího objektu bzeneckého zámku. Což je budova, která má rozhodně potenciál. A právě teď získal celý projekt konkrétní podobu.

Projekt, na kterém se podílejí samotní Bzenčané

Zámecké vinařství Bzenec a společnost Art Consultancy totiž v předchozích dnech konečně dokončily poslední část projektu. A ne jen tak ledajakou. Vinaři zahrnuli do obnovy zámku v Bzenci Galerii pocitů. „Emotion Galery“ alias Galerie pocitů ukazuje, jak je toto místo neodmyslitelně spjaté s emocemi Bzenčanů, a to samozřejmě ve vztahu k zámku.

Foto: Pixabay

Zámek je totiž součástí zdejší kultury již dlouhou řádku let. „Jsme připraveni vepsat do zámku nesmazatelnou stopu všech více než čtyř tisíc bzeneckých obyvatel,“ uvedli na vysvětlenou autoři projektu. „Všichni, kteří o to budou stát, by mohli mít do interiéru zámku navždy vsazenou osobitě ztvárněnou kachli. Tu by si každý mohl vytvořit ve specializované keramické dílně. Kachle by byly použity k obkladu některých ploch a stěn zámku. Detaily se budou ještě ladit, ale už nyní můžeme říct, že Emotion Galery by se stala trvalou součástí expozic a v jednom křídle předzámčí by mohla být dominantním prvkem výzdoby. Když budete zámkem procházet, budou tu všichni Bzenčané vždycky s vámi,“ uvedl Tomáš Skalík, kreativní ředitel Art Consultancy.

Projekt, který nemá obdoby

Musíme ještě dodat, že celý námět vzešel z veřejné debaty a mnoho místních ho nadšeně podporuje. Máte ve svém okolí také památku, která by jistě zasloužila rekonstrukci? A jak by se vám líbilo, kdybyste se na ní mohli nějakým obdobným způsobem podílet?

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: Vinaři zahrnuli do obnovy zámku v Bzenci Galerii pocitů | Protext – PR služby ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.