Vimperk

Vimperk: Co všechno navštívit a na co nezapomenout?

Město Vimperk se nachází v samém srdci Šumavy, nabízí ty nejkrásnější zázraky přírody, křišťálovou vodu řeky Volyňky a zároveň se pyšní výrobou skla nebo Zlatou solnou stezkou. A je tady toho mnohem více, co se dá objevit a prozkoumat. Tak neváhejte a udělejte si do města Vimperk a jeho okolí výlet s nejbližšími.

Pro malé i velké

Rodiny s dětmi určitě nadchne výlet po Stezce lesních skřítků, která se nachází nedaleko historické vodárny Solar nebo zábavný areál Vodník.  A pokud si budete chtít trochu namáhat mozkové závity je tady i logická hra Steinbrenerova tiskárna, která je postavena na principu únikových her a když si s různorodými úkoly poradíte, můžete získat poklad.

Procházky po okolí

Jestliže se rádi procházíte a prozkoumáváte přírodu, doporučujeme Sudslavickou stezku nebo naučnou Zlatou solnou stezku. Ta začíná ve městě Vimperk a pokračuje dál až k hraničnímu přechodu Strážný, takže krásně poznáte kus šumavské přírody. Sportovci a nejen oni pak určitě nemohou opomenout výšlap na vrchol Boubín, kde se vám naskytne úžasný výhled do okolí nebo rozhlednu  Mařský vrch a Javorník. Milovníci historie a památek si také přijdou na své. Vimperk má hned několik skvostů, např. státní zámek Vimperk, secesní náměstí, nebo židovskou synagogu i se starým hřbitovem a to v Čkyni. Nevšední podívanou zase zaručuje malovaný historický včelí v Krušlově.

Gastronomické zážitky

K poznávání přírody a památek patří také poznávání místní kuchyně, po výšlapu, procházce nebo jen návštěvě zábavního parku, přece jen vyhládne. Takže určitě navštivte vimperské restaurace, cukrárny nebo kavárnu s předzahrádkami, které lákají k odpočinku u dobrého jídla. Kromě samotného města Vimperk, láká ke gastronomickým zážitkům i jeho okolí, konkrétně rybník v nedaleké Úbislavi, kde česko- francouzský manželský pár vytváří hotovou pohádku na talíři, no přesvědčte se sami!

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *