Víte, jak nejlépe přežít dlouhý let i všechny jeho následky?

Letadlo

Každý si dobře uvědomuje, že cestování je nejrychlejší a nejschůdnější způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B. Dlouhý let přes celou zemi má však svá nepříjemná specifika. Pravděpodobně vás bude obtěžovat suchý vzduch v kabině, hlasitá a silná klimatizace, po chvíli nebudete vědět, jak se pohodlně posadit, a nejspíš vás bude iritovat nekonečná nuda. Po tom všem se vám může stát, že budete příliš trpět neúprosnou leteckou nevolností.

Dodržujte pitný režim

Nejdůležitější je mít s sebou dostatek pitné vody a nespoléhat se pouze na letušky. Vezměte si sebou prázdnou 1 litrovou láhev a jakmile projdete kontrolou, běžte si ji naplnit vodou. Jakmile dostanete v letadle kelímek, využijte toho… K prázdné lahvi si však přibalte i tablety s vitamínem C, jablko a banán.

Vyberte si vhodné místo k sezení

Pokud ekonomickou třídou, zvolte strategický přístup. Vaším cílem je získat více míst, než jste zaplatili. Více sedadel znamená více pohodlí, útulnosti a prostoru k odpočinku. První příležitost se vám naskytne, jakmile se odbavíte na terminálu letadla. V případě, že cestujete ve dvojici, požádejte o místa v zadní části letadla. Je to často proto, že letadlo se vpředu zaplní a vzadu bývá volněji. V každém případě nemusíte sedět vedle sebe. Obsaďte prázdnou oblast sedadel po obou stranách – místa do uličky. Vznikne tak mezi vámi zóna, kam letušky umístí ostatní cestující až naposledy. V případě, že se letadlo zaplní, nebude problém přimět souseda, aby si s vámi vyměnil místo.

Špunty a klapky

Naučte se používat špunty do uší a klapky na oči. Případně si za krk dejte i polštářek. Takto umožníte tělu, aby se uvolnilo a mozek vyšle signály, aby se vám chtělo spát. Takto můžete spát i deset hodin v kuse.

Na každou hodinu letu mějte plán

Odpočinek nesmí být vaší jedinou aktivitou. Naplánujte si na každou hodinu letu nějaký program. První hodina patří vzletu, zkoumáním únikových východů, jídelního lístku a žádostí o sklenku vína. Následující hodinu můžete být na počítači a něco málo vyřídit. Pak je čas oběda, po kterém budete za odměnu sledovat film a máte za sebou čtyři hodiny létání. A takto můžete pokračovat dál…

Nezapomeňte si zabalit teplé oblečení

paluba letadla
Foto: Pixabay

V letadle byste na sobě neměli mít nic uplého. Měli byste se obléct tak, aby vám bylo pohodlně a hlavně teple. Klimatizace vás dokáže pěkně zchladit, ať už poletíte kamkoliv. Proto si sebou zabalte čepici, teplé ponožky a mikinu.

Nezapomeňte na pohyb

Dlouhé sezení a překonávání tlaku během letu není dobré a mohli by vám vzniknout sraženiny. Dejte si proto rozcvičku nebo malou procházku po letadle a protáhněte si tělo…

Zdroje info: idnes.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay