Výhodný tip pro celoroční cestovatele — tato smlouva vám otevře dveře do světa

Cestování

Cestování vyžaduje několik tisíc měsíčně za letenky a každý měsíc budete žít v jiném místě. Firma Roam organizuje krátkodobé pronájmy po celém světě neboli coliving pro jednotlivce, kteří mohou pracovat odkudkoli jako počítačoví nomádi hodně vázaní na své online práce.

Jediné, co musíte udělat, je podepsat se společností smlouvu o pronájmu, která vám umožní využívat její byty po celém světě. Po několika týdnech nebo měsících v Madridu budete moci odletět například do Miami nebo na Bali. V roce 2017 společnost plánovala zakoupit byty pro coliving do 8-10 oblastí po celém světě!

Bydlete kdekoli na světě

Nejde o byty plánované pro rekreanty, ale pro počítačové nomády, tedy osoby, které pracují na počítači a cestují po světě. Tuto metodu využilo již spousta programátorů a jiných nadšenců pro práci online, a tak proč byste nemohli patřit mezi ně?

Sbližování
Foto: Pixabay

Stresovat se neustále tím, kde plánujete zůstat následující měsíc, a každých pár týdnů hledat byt přes Airbnb a různé destinace pro pronájem domů, je mimořádně vyčerpávající a zbytečné. Coliving vám také umožňuje setkat se stejnými lidmi a stát se součástí komunity. Při cestování se tak nebudete cítit osaměle. Nájemníci mají neustále k dispozici vlastní pokoj s vlastní koupelnou. Ale sdílejí s ostatními společné prostory, jako je coworkingový prostor, kuchyňka atd. Obvykle trvá několik týdnů, než se v novém místě zabydlíte, ale s jejich pronájmy colivingu se můžete rychle zorientovat v novém místě a setkat se s osobami, které toto místo už znají a mohou vám pomoci začít.

A kolik stojí coliving?

Byty si můžete pronajmout na týden za 10 000 Kč, ale společnost se přiklání k jednotlivcům, kteří potřebují zůstat několik týdnů, aby si mohli vytvořit vzájemné komunity. Měsíc pronájmu kdekoli na světě vyjde na 45 000 Kč. Všichni klienti nejsou pouze mladí freelanceři. Jejich služby využily i páry po třicítce a výše, které se chystají založit rodinu a potřebují si vyčistit hlavu. Nebo ostřílenější jedince, jejichž děti odešly na vysokou školu do jiného města a oni potřebují procestovat svět, když už jsou prakticky bez závazků.

Byty nejprve pro začátek otevřeli v místech, kde je celoročně příjemné klima a kde jsou blízko finanční centra. Například Bali může být skvělým místem pro práci s klienty v Austrálii, Singapuru nebo Hongkongu. Firma však plánuje otevřít byty v každém větším městě na světě. V současné době firma Roam získala 3,4 milionu dolarů a chystá se otevřít byty v Buenos Aires a Londýně.

Zdroje info: lidovky.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay