Budapešť

Výlet do Budapeště pro všechny

Pokud hledáte ideální tip na výlet  nebo prodloužený víkend pro sebe i děti? Zavítejte do Budapeště. Tato rozlehlá metropole zabaví všechny a navíc není ani daleko.

Doprava

Do Budapeště se z Čech můžete dostat více způsoby. Pokud zvolíte auto, cesta po dálnici vám zabere zhruba necelých 6 hodin. Před odjezdem je samozřejmě dobré sledovat situaci na dálnicích, abyste se vyhnuli případnému zdržení.  Při cestování autobusem vám cesta potrvá o nějaké dvě hodinky déle než autem. Nebudete však muset řešit řízení a budete moci sledovat film nebo číst knihu. Nejpohodlnější ovšem bude cestování vlakem, kde se můžete kdykoliv protáhnout.

Památky

Za dominantu je považována budova parlamentu v Budapešti. Parlament stojí u řeky Dunaj a je zároveň největší stavbou svého druhu na celém světě. Budova ukrývá téměř 700 pokojů.  Navštívit můžete také komentovanou prohlídku trvající 45 minut. Navíc jako členové EU budete mít po předložení průkazu totožnosti prohlídku zdarma.  Další výraznou památkou je bazilika sv. Štěpána. Bazilika dostala jméno podle prvního maďarského krále.  Obě tyto památky najdete na Andrássyho třídě, na konci této třídy najdete také sloup vysoký 36 metrů, na jehož vrcholu je ztvárněna socha archanděla Gabriela. Ten má za úkol strážit všechny sochy významných osobností v Maďarsku.

 Aquaworld Budapešť

Aquapark s hotelem, kde se můžete nejen bavit, relaxovat, ale i ubytovat. Areál byl postaven a uzpůsoben, tak abyste se nemuseli několikrát převlékat, ale mohli jste chodit celý den v županu. Co se týká vodního světa, najdete zde například surfový bazén, bazén s vlnobitím a další zážitkové vodní plochy s nejrůznějšími tobogány. Bazény jsou zde i venkovní. Dále můžete navštívit a dopřát si nejrůznější procedury, masáže a kosmetická ošetření. Aquapark nemusíte opouštět ani kvůli jídlu. Vevnitř je totiž skvělá restaurace nebo bar se úžasnými drinky.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *