Zdravotní pojištění

Srovnání cestovního pojištění: Neplaťte zbytečně peníze navíc!

Ať už vyrážíte kamkoli do světa dlouhodobě nebo jen na krátký čas, vyplatí se mít spolehlivé cestovní pojištění. Spousta z nás si tento fakt uvědomuje, nicméně stále ještě bohužel volíme pojistky, které jsou předražené a nepokrývají všechny situace, jež se mohou stát. Cesty k uzavření té správné pojistky vedou v podstatě dvě. První představuje pojištění u zdravotní pojišťovny, kterou aktuálně máte, případně jiné. Druhou alternativa spočívá v uzavření pojistné smlouvy u některé z komerčních pojišťoven. Co je výhodnější, nelze přesně říct. Někdy první a jindy druhá varianta. My se pokusíme poukázat na to, jakým způsobem najít nejvýhodnější pojistku.

Nejde jen o vaše zdraví

Bylo by mylné si myslet, že v případě pojištění do zahraničí se jedná pouze o krytí situace, kdy se vám něco stane, anebo onemocníte. Součástí pojistky musí být také mnohé jiné záležitosti. Typické je pojištění zavazadel. Případně lze jmenovat i pojistku vztahující se ke škodě spáchané jiné osobě. Některé pojišťovny mají tyto situace přímo zahrnuté v ceně, jiné nikoli. Proto si vše pečlivě pohlídejte!

Zdravotní vs. komerční pojišťovny

Tento věčný souboj zmiňovaný již v úvodu článku nemá vítěze. Obecně se uvádí a mnohé výzkumy to potvrzují, že nejlepší nabídku vám poskytne zdravotní pojišťovna, jejímž jste aktuálně klientem. Jako příklad si můžeme vzít třeba pobyt seniorů u moře po dobu 8 dní. U zdravotních pojišťoven zaplatíte za pojistku v průměru o nějakých 257 korun méně než u těch komerčních.

I ceny zdravotních pojišťoven se značně liší

Víte, jakou zdravotní pojišťovnu zvolit? Celková cena za konkrétní pojistku se u zdravotních pojišťoven často až markantně liší. Jako příklad můžeme vzít komplexní pojištění pro dospělého na týdenní turistický pobyt Chorvatsku. Zatímco u Všeobecné zdravotní pojišťovny zaplatíte 252 korun a třeba u Revírní bratrské pojišťovny 264 korun, Oborová zdravotní pojišťovna nabízí totožnou službu za 176 korun. Tato pojišťovna ostatně vyšla ve srovnání z hlediska cen velmi dobře.

Nejlevnější cestovní pojištění najdete aktuálně u Oborové zdravotní pojišťovny

Srovnání 24 zdravotních i komerčních pojišťoven týkající se cestovního pojištění hovoří vcelku jasně. Velmi dobře v něm vyšla zmiňovaná Oborová zdravotní pojišťovna (OZP). Ušetřit díky ní mohou například i zájemci o rodinnou dovolenou. Pojistka pro dva dospělé se stejným počtem dětí vyjde u OZP na 112 korun. U nejdražší nabídky se setkáte se sumou, která je o 555 korun vyšší. A to už je slušný rozdíl. Junioři do 26 let a senioři nad 60 let mají cestovní pojistku zcela zdarma. Možná i proto by vás mohla začít zajímat změna zdravotní pojišťovny. Nejde o nijak složitý a zdlouhavý proces.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *