Výlet na kolech: Kam se vydat za pěknými rovinkami

Výlet na kolech

Plánujete příležitostný cyklovýlet spolu s rodinou, ale nejste spokojeni se svou výdrží a stresujete se, aby vám vaše polovička a děti neujely a užili volné chvíle spolu? V letošní sezóně si užívejte okouzlující výlet, který vám nezkazí unavené zadýchávání a litry potu stékající po zádech. Česká republika je protkána cyklostezkami, které se dají vychutnat i v klidovém režimu.

Naučná cesta kolem majestátních hradů a zámků

V případě, že se vám nechce do kopce, vydejte se podél vody. Cyklistické stezky najdete podél vodních toků Labe a Vltavy, ale v rámci příležitostné sezóny zamiřte na méně rušná místa, kde budete moci ocenit i tolik potřebný odpočinek. Nezklame vás ani cyklotrasa číslo šest v západních Čechách, kde pojedete z Chebu směrem na Karlovy Vary. Na padesátikilometrové trase na vás čeká nádhera v podobě hradů v Sokolově a Doubí.

Kombinovaný výlet Baťovým kanálem

Ideální volbou pro výlet s dětmi je cyklostezka podél Baťova kanálu. Pohodlně si zajezdíte mimo silnice, takže se nemusíte stresovat s auty. Vydejte se z Otrokovic přes Napajedla, Staré Město a Uherský Ostroh do Strážnice. Na padesátikilometrové trase najdete vinné sklípky, rozhledny a zámky a podél cyklostezky nechybí ani občerstvení. Zpátky se můžete vrátit lodí…

Vydejte se na výlet na kolech přírodou

Výlet na kolech 2
Foto: Pixabay

Bývalý vojenský prostor Brdy nabízí bohatou organizaci cyklostezek a turistických tras. Převažujícím cílem jsou například Padrťská jezera, ke kterým se dostanete z Nepomuku. Oceníte jak asfaltové, tak nezpevněné cesty, které vám ukážou nejkrásnější část Brd. Pokud si chcete užít delší trasu, pokračujte do Červeného Poříčí, kde je zámek, nádherné stavby a rozhledna Šťastná věž.

Před parnými dny vás zachrání lesy

Nevšímejte si cestovateli zahlcených Valtic nebo Mikulova a vydejte se spolu s kolem po stopách Moravy na Slovácko, na hranice se Slovenskem. Svou cyklistickou návštěvu začněte v obci Lanžhot. Po cyklostezce číslo 43 se vydejte do Mikulčic, cestou uvidíte vinice a vinařské obce. Z Mikulčic dojeďte do slovanské osady, kde působili Cyril a Metoděj. Poté se můžete vzdělat v archeologické expozici a prohlédnete si ji z poštovní věže, vydejte se po stezce podél řeky Moravy. Cesta přes přírodní park Mikulčický luh se pokocháte lužními lesy.

Máte rádi rybníky? Pak se k nim vydejte

Jižní Čechy jsou vrcholem pro nenáročnou cykloturistiku. Scéna je rovinatá, ale zároveň krásná. Každý den i po něm se dostanete z černého vrchu na nezpevněné cesty podél jezer, kde vás stín stromů ochrání před nelítostným sluncem. V případě, že míříte do Třeboně, je pro vás připravena 40kilometrová cyklotrasa kolem Třeboně, ale můžete zabloudit i mimo město.

Výlet na kolech 3
Foto: Pixabay

Vydejte se na 30kilometrový výlet přes Lomnici nad Lužnicí do Veselí nad Lužnicí a zpět si udělejte příjemnou cestu vlakem. Po cestě uvidíte pár rybníků s nádhernými názvy jako Důvěra, Láska nebo Dobrá vůle.

Zdroje info: icesty.cz, cestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay