Vysněná dovolená: Kanárské ostrovy nabízí skvělý odpočinek u moře 

Kanárské ostrovy

Pokud vás láká bezchybná dovolená u moře, pak neexistuje lepší volba než opěvované Kanárské ostrovy. Tato nádherná souostroví v Atlantiku jsou známá svou nádhernou přírodou, slunečnými plážemi, zlatým pískem a křišťálově průzračným mořem. Dovolená na Kanárech je pojem, který se vžil pro označení dokonalého odpočinku ve stínu palem a díky levným letenkám můžete tento ráj na Zemi objevit i vy!

Nejlepší pláže

Kanárské ostrovy jsou ve světě proslavené především svými plážemi. Playa de las Teresitas na Tenerife nebo Playa de Maspalomas na Gran Canaria vás okouzlí svým jemným pískem a vyhřátým mořem jako stvořeným pro odpočinek od každodenního ruchu a povinností. Dovolená Kanárské ostrovyDovolená Kanárské ostrovy je ideální pro ty, kteří mají rádi aktivní odpočinek. Vydejte se za vodními sporty, potápěním za barevnými rybkami a korálovými útesy a vyzkoušejte také golf.

MořeFoto: AdobeStock 

Příroda

Kanáry potěší i příznivce pěší turistiky a horolezectví, ale také cyklisty. Zdejší cyklotrasy skrz nedotčenou přírodu jsou legendární. Přírodní rezervace Garajonay na La Gomera, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, vás ohromí svými skalisky a stezkami v džungli, zatímco na ostrově Lanzarote uvidíte drsnou vulkanickou krajinu v národním parku Timanfaya. Mimochodem, vyrábí se tu unikátní víno s révou vyrůstající přímo z vulkanického popela.

Tradiční kuchyně

Možná trochu neprávem přehlížená kanárská kuchyně je plná vynikajících kombinací chutí a především čerstvých lokálních surovin. Ochutnejte maso s pikantní omáčkou mojo, papas arrugadas, brambory vařené v soli a poté opečené, takže mají skvěle křupavou kůrku.

Obyvatelé Kanárských ostrovů jsou nesmírně hrdí na svůj regionální kozí sýr, takže pokud budete mít cestu přes tržiště, minimálně stojí za to ho ochutnat. Na ryby a mořské plody tu samozřejmě narazíte na každém kroku, populární jsou připravované na grilu přímo na pláži.

Kanárské ostrovyFoto: AdobeStock

Kanárské ostrovy jsou jednoduše zaslíbenými ostrovy pro ty, kteří od své dovolené čekají jak dovádění u moře, tak aktivity a dobrodružství. Levné letenky na Kanárské ostrovy pořídíte za pár stovek, takže si klidně můžete udělat jen prodloužený víkend u moře. Tak co, máte už sbaleno na dovolenousbaleno na dovolenou?

Zdroje info: Autor, dovolena.cz

Náhledové foto foto:AdobeStock

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.