Legoland

Vzhůru do Legolandu

Je jedno, jestli se jdete podívat na výrobu lega do továrny nebo vyzkoušíte některou bláznivou atrakci v parku. Lego prostě pohltí malé i velké. Ať Legoland navštívíte s dvouletým dítětem nebo třináctiletým puberťákem. Užijí si to všichni včetně rodičů.

Mezi Mnichovem a Stuttgartem

Zmiňovaný legoland se nachází v Německu mezi Stuttgartem a Mnichovem u dálnice A8. Z Prahy vám bude cesta trvat zhruba 5 hodin a z Brna hodin 7. Základem tohoto Legolandu je část, která se nazývá Miniland. Jedná se o část se zmenšeninami reálných měst nebo míst z celého světa. Na tuto malou část bylo použito 25 milionů kostek z celkových 56 milionů, což je pořádné číslo.  Děti Miniland asi moc dlouho bavit nebude a budou se chtít přesunout spíše na jednotlivé atrakce. Za nejkrásnější se považuje atrakce Flying Ninjago nebo neuvěřitelná jízda ve 4D. Při této jízdě budete mít pocit, že všechno co se kolem vás objevuje, máte nadosah ruky.

Horské dráhy

 Atrakce typu horské dráhy tady najdete několik. Od té nejvíce adrenalinové s názvem Projekt X, přes Zámek ohnivého draka nebo Dračí sluj a po Tret-o-Mobil, což je skoro neškodná atrakce i pro ty nejmenší děti.  Ovšem pro silnější povahy je tady také něco a to futuristická atrakce Power Builder.

Vodní atrakce

Vodní atrakce jsou zde samostatná kapitola.  Například osmimístná loď proplouvající hustou džunglí, která se nakonec zřítí z vodopádu o výšce dvanáct metrů. A když to zní sebe víc strašlivě, určitě to bude chtít zkusit znovu. Atrakcí a míst kam se můžete podívat, je mnoho. Pokud se vám nebude večer chtít odjet, máte možnost přenocovat v prázdninové vesničce, která je hned u Legolandu. Vesnička nabízí několik typů ubytování. Od stanů, obytných vozů v kempu až po tematické domy, jako je například rytířských nebo dračí hrad.  Po takovém víkendu a noci budou mít děti určitě zážitek na celý život.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *