Alpy

Lyžování v Zugspitzareně

Zima je opět tady a s ní i parádní lyžování třeba v Rakousku a Zugspitzareně. Pokud se vám zdá, že vrchol je německý, tak se vám to nezdá. Vrchol opravdu německý je, ale svahy na slunečné straně už jsou rakouské. V dnešním článku konkrétně zavítáme do středisek Lermoos a Ehrwald.

Ehrwald pro rodiny s dětmi

Z alpské vesničky Ehrwald je to k vlekům jen pár kroků. Takže pokud máte malé děti, nemusíte jít daleko. Ovšem ti, co se chtějí pořádně svést na dlouhých sjezdovkách, bude lepší se vydat na Ehrwalder Alm. Z centra vesnice jsou to ke kabinové lanovce však 2 kilometry. Taková cesta v lyžácích by asi byla poněkud úmorná, a proto se pod lanovkou nachází neplacené parkoviště, můžete tedy přejet autem nebo využít i místního skibusu. Ten je pro hosty ve středisku zdarma. V nabídce je 17 kilometrů modrých a lehčích sjezdovek, 7 kilometrů červených a také jednou černou o 2 kilometrech. Tratě jsou krásně upravené a přehledné, takže pro rodiny jako dělané.

Pro zdatné lyžaře

Z dalšího střediska, tedy Lermoosu vedou lanovky na vrchol  Grubigstein. U lanovek opět najdete neplacené parkoviště. Ti, co se nechají vyvést až na horu, se dostanou do výšky 2050 metrů nad mořem a čeká vás tu na 25 kilometrů sjezdovek.  Ovšem v poměru modrých a červených tras je více těch červených, takže lyžování je zde spíše pro zdatnější lyžaře.

Výlet na sněžnicích

Kromě skvělých sjezdovek, tady najdete i dokonale upravené trati pro běžkaře nebo 60 kilometrů cest vyhrazených pro pěší turistiku s nádhernými výhledy na okolní horské štíty. Skvělým zážitkem také může být výlet na sněžnicích a to i na místa, kam se normálně nedostanete. Musíte ovšem dávat velký pozor a kontrovat, jak je sníh pevný, abyste se někde nezabořili a hlavně se nevydávat na cesty na sněžnicích bez instruktorů.  A pokud vám pěší túra nic neříká, rozhodně nesmíte ani opomenou návštěvu v místních lázních, saunách nebo kavárnách.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *