Lyžování ve Francii

Lyžování ve Francii: Doporučujeme top 4 střediska

Plánujete letošní zimní dovolenou v zahraničí a nevíte, do jaké země byste měli vyrazit? Rakousko se vám zdá příliš drahé, v Itálii se bojíte nedostatku sněhu a do Švýcarska se vám kvůli cenám nechce? Pak vsaďte na Francii. Možná budete namítat, že cesta se poněkud natáhne, nicméně v dnešních moderních autobusech to není nic hrozného. Francie dokáže nabídnout spousty kilometrů krásných precizně upravených pist a třeba i nejrychlejší dvoupatrovou lanovku Vanoise Express. Že nevíte, do kterého střediska vyrazit? Pak se začtěte, poradíme vám.

Les Menuires se spoustou sjezdovek

Jistotu sněhové pokrývky získáte stoprocentně v zimním centru Les Menuires. Projíždět se tu lze na více než 160 kilometrech sjezdovek. Přepravní kapacita střediska je vysoká, přičemž tady byla postavena dokonce osmimístná sedačková lanovka. Lyžování ve Francii je typické spoustou sjezdovek, což toto zimní centrum jen dokladuje. Mimo jiné je k dispozici i snowpark Les Boyes, kam míří především snowboardisté.

Val Thorens: Lyžování na střeše Evropy

Pro mnohé je sousloví lyžování Francie jednoznačně spojeno se střediskem Val Thorens. Jedná se v podstatě o nejvýše položenou oblast ve Francii, a dokonce i v celé Evropě. Optimální sněhové podmínky tady panují od prosince až někdy do poloviny května. Ať patříte mezi začátečníky či pokročilé, nudit se ve Val Thorens nebudete.

Val Thorens

150 km sjezdovek v Tignes

Vyrazíte-li do Tignes, budete mít k dispozici přes 150 kilometrů sjezdovek. Vybrat si přitom lze z pěti oblastí. Těm vévodí ledovec Grande Motte s celoročním provozem. Vyvézt se sem můžete unikátní tunelovou lanovkou. Na své si v tomto středisku přijdou i snowboardisté.

Slavné Les 2 Alpes

Zapomenout na Les 2 Alpes by bylo hříchem. Nejen při slavné Tour de France je možné se šplhat do kopce s pověstnými 12 serpentinami. K dispozici vám v tomto středisku bude více než 225 km sjezdovek a jezdit můžete ve výšce i 3 568 metrů nad mořem.

Les Menuires

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *