Thajsko

Exotická dovolená i v zimě I. díl

Není zima vašim oblíbeným obdobím? Rádi byste vyrazili někam do teplých krajin? Máme pro vás pár tipů, kam vyrazit za exotikou a v každém článku si jedno místo představíme.  Dnes zavítáme na východní stranu zeměkoule konkrétně do Thajska.

Exotická jednička

Thajsko, první skutečná exotika, která byla objevena v 90. letech. A ještě pořád zůstává jedničkou, stále je oblíbenou destinací, když si vybírají kam k moři a za palmami. Existují i jiná místa, kde najdete pláže, palmy a západy slunce. Místa, kde máte pocit, že jste v divočině, ale zároveň v 21. století a také jsou kolem vás stále usměvaví a milí lidé. Thajsko má všechno a jak sem jednou zavítáte, budete se chtít vracet zpátky už pořád.

Země mnoha předností

Tato země je opravdu místem mnoha předností. Především jsou to nádherné ostrovy Thajska, mezi které patří například Ko Samui,Ko Čang, Ko samet nebo ostrov Phi Phi,považován za vůbec nejkrásnější ostrov Thajska.  Skvělým místem je také pořád Bangkok. Ten je sice tak trochu už udušen smogem, ale návštěva Královského paláce v Thajsku s barevnými chrámy nebo vodními trhy, je prostě nezapomenutelná. Další předností oproti jiným zemím je bezpečnost a snadné cestovaní po vlastní ose. A vlastně všude panuje taková všeobecná pohoda, kterou si prostě zamilujete. V neposlední řadě se traduje, že Thajci mají prý nejlepší asijskou kuchyni.

Něco navíc

Kromě krásných ostrovů, nádherných památek a skvělé kuchyně, tady v Thajsku objevíte ještě něco navíc. To něco neuvidíte ani neuslyšíte, ale určitě pocítíte.  Thajci to nazývají jako mai pei rai, což znamená postoj ‚‘‘ buď nad věcí, v klidu, nerozčiluj se ‘‘ nebo sanuk.  To je zase umění netrápit sebe ani okolí zbytečnostmi a malichernostmi a hlavně nesledovat pořád čas a nechat se unášet.  A zřejmě to má něco do sebe, v Thajsku a mnoha jiných asijských kulturách to funguje. Tak proč to nezkusit jednou za čas i u nás nebo právě přímo tady na dovolené v Thajsku.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *