Lyžování

Zimní dovolená: Alpy, anebo domácí střediska?

Zima už je v podstatě tady a dovolenou byste měli mít již dávno naplánovanou? Že tomu tak ještě není? Pak se zkuste co nejrychleji rozhoupat a najít tu správnou alternativu. Asi největším otazníkem bude, jestli vyrazit do Alp, anebo spíše vyhledat některé tuzemské středisko. Hlavní roli budou hrát nejenom peníze, ale i chuť dobrodružství, časová náročnost a mnohé další aspekty. My se proto na klady i zápory dovolených v zahraničí a doma podíváme podrobněji. V závěru doporučíme i možnost financování pobytu.

Drahé, ale luxusní zahraničí

Chcete-li zažít opravdový luxus se vším všudy včetně spousty skvěle upravených sjezdovek, pak se vyplatí zahraniční střediska. Rozhodně si ovšem poněkud připlatíte. Především lyžování v Rakousku je nákladné. Výhodou je minimální vzdálenost a s ní spojená úspora času. Poněkud levnější je Itálie. Tady ale počítejte s tím, že vám málokde nabídnou za rozumnou cenu stravování. Výbornou volbou je Francie, nicméně vzdálenost nejznámějších středisek typu Tignes nebo Les 2 Alpes je závratná. Do Švýcarska se vydávají pouze ti nejmovitější.

Lyžování

Domácí zimní centra

V České republice na zimní dovolené ušetříte. Dostat se třeba rodina se dvěma dětmi může i na cenu okolo 15 až 20 000 korun. Ta zahrnuje polopenzi, ubytování a skipasy. Záleží samozřejmě na konkrétní lokalitě. Je jasné, že třeba Špindlerův Mlýn bude finančně úplně někde jinde, než by tomu bylo u menších středisek, jako jsou například Bílá v Beskydech nebo Dolní Morava v Jeseníkách a jiná.

Nedostatek peněz lze řešit úvěrem

Nemáte peníze? Půjčte si! Ale rozumně. Naším tipem je společnost Ferratum – rychlá půjčka u ní se vyznačuje hned několika přednostmi. Flexibilní úvěr Ferratum Credit nabídne až 35 000. Funguje podobně jako kontokorentní služby bank. Platíte jen za to, co skutečně čerpáte. Úspora oproti mikropůjčkám může činit až 33 %.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *