Zanzibar

Exotická dovolená i v zimě II. díl

V druhém díle o exotických dovolených v zimním období se podíváme do Zanzibaru. Jedná se o tropickou destinaci, která je od pobřeží Tanzanie na východě vzdálená jen několik málo desítek kilometrů. V minulých letech se stala značně dostupnější, takže si nutně nemusíte kupovat celý zájezd a strávit celé dny jen na hotelu.

Ubytovacích míst je dostatek

Hlavním tahákem tohoto místa je především teplý indický oceán, ne moře, ale dokonce oceán. Teplý a vlahý oceán, k jehož vlnám bílým písečným plážím se budete chtít stále vracet. A i když obliba Zanzibaru v posledních pár letech roste, zástupy lidí tady nehledejte. Najít ubytování na Zanzibaru je jednoduché. Volných ubytovacích míst je stále dost, někdy dokonce přebývá.

Vyšší ceny

Vzhledem ke kvalitě i kvantitě bývají zanzibarské restaurace a hotely poněkud předražené. Na druhou stranu výběr je tu obrovský. Hotelů je na pobřeží okolo dvou stovek. Ceny se tak pohybují podle umístění. Na východním pobřeží, kde většina lidí zavítá zejména kvůli potápění nebo kiteboardingu začínají ceny zhruba 900 korun za noc v plážové chatce se snídaní. Na severním pobřeží už jsou ceny vyšší. A proto pokud máte možnost a nemusíte se starat o rozpočet, ubytujte se v pětihvězdičkovém hotelu, kde budete mít zaručeno soukromí, pláž i skvělé jídlo.

Více cestování, méně ležení na pláži

Pokud naopak chcete více cestovat, více se setkávat s místními lidmi a kulturou, můžete využít některého z guest housů neboli ubytování v soukromí. Takové ubytování bývá většinou dál od pláže, ale zase tolik nezasáhne váš rozpočet. Při výběru takového ubytování však platí to, co při cestováni na Zanzibaru a to být aktivní a klidně smlouvat. Až se tedy ubytujete a vydáte se poznávat místní kulturu, určitě nezapomeňte navštívit zahrady s kořením, les Jozani s opicemi nebo unikátní sultánský palác a bývalý trh s otroky v hlavním městě.  Úchvatným zážitkem je také pro mnoho návštěvníků koupání s delfíny na jihu ostrova Zanzibar.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *