Za tygry do Nepálu aneb za návštěvu do unikátního národního parku Badia

Tygři

Chcete si užít ochutnávku divoké přírody se vším všudy? A nebojíte se postavit i jejím nejnebezpečnějším obyvatelům, kteří jsou na svoji obranu vyzbrojeni silnými rohy nebo ostrými drápy? Pak se vydejte do Nepálu – národní park Badia vás přivítá s otevřenou náručí.

Divoká příroda je jedním z hlavních lákadel tohoto kousku planety. A tím druhým jsou samozřejmě horští velikáni, které lze zdolat jen ve velmi omezeném období roku. Pokud vás však láká spíše ona příroda, bude pro vás národní park Badia jako stvořený.

Příjemný výlet po celý rok

Vcelku nezáleží na tom, kdy tuto část Nepálu navštívíte. Po celý rok má pro vás totiž přichystáno něco zajímavého. Nejvíce lidí sem míří přibližně od února až do poloviny léta. A proč tomu tak je? Právě tehdy mají totiž největší šanci na setkání s králi této oblasti – tygry bengálskými. To však neznamená, že jindy je tu prázdno. Na jaře rozkvétá množství květin jimž vévodí národní květiny Nepálu, jimiž jsou růžové rododendrony. A zima zase přináší nespočet příležitostí k ničím nerušeným výhledům na Himálaje. Zkrátka a dobře v národním parku Badia je vždy co obdivovat.

Nepál

Foto: Pixabay

S jakými zvířaty se lze setkat

O bengálských tygrech jsme už mluvili. Ovšem rozhodně tu nejsou sami. Potkat se lze třeba i s divokými slony nebo nosorožci. Ale nechybí ani jeleni a další vysoká zvěř. Ovšem ne vždy je vhodné se mezi těmito zvířaty pohybovat takříkajíc po vlastní ose.

V mnoha oblastech bude lepší, pokud využijete možnosti klasického džípového safari anebo vsadíte na to sloní. Ano, opravdu se na těchto zvířatech můžete svézt. Nejde však o lacinou atrakci pro turisty ale o službu, poskytovanou místními lidmi, kteří o svá zvířata s láskou pečují. Obavy z týrání tak rozhodně nejsou na místě.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://cze.vivit-tours.com/visit-bardia-national-park-experience-nepals-absolute-wilderness-765241#menu-2

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.