Policie

Zákaz cesty do druhého okresu jako další tuzemská perlička

Tak už to tady máme opět. Vláda se snaží o to, abychom se nedostali už vůbec nikam. Proč? Situace týkající onemocnění koronavirem je alarmující. tak se prostě navrhuje, že lidé nebudou moci jezdit do jiného okresu. Proč právě takto definovaná omezení? Prazvláštní. Má to bezesporu několik ale.

Omezení v rámci kraje by byla pochopitelnější

Zcela jistě. Efektivita takovýchto omezení by byla zřejmě podobné té, jakou by mělo mít navrhované stávající opatření. Zajistit takovéto restrikce může jenom nouzový stav, o nějž opět premiér naší země usiluje. Jako by se žebrání u opozičních stran či hejtmanů stalo jakýmsi tristním standardem současnosti. Tak uvidíme, zdali mu na to ostatní kývnou. třeba v rámci vyjednávání něco zabere. Uslyší se podivné šustění nebo co se vlastně stane? Nikdo neví.

Silnice

Silnice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zabrzdíme covid-19 lockdownem?

Podobným jako byly ty předešlé jistě nikoliv. Lidé jsou už naštvaní na vládu, které nevěří. právem. Lockdowny tady byly několikrát a co se stalo? Takřka nic. I v Rakousku už v pochybné uzavírání společnosti přestávají věřit. U nás se stále premiér ohání mrtvými. Nemocnicím skutečně není co závidět, při takovémto směřování naší země a podpoře odshora je člověku pracovníků ve zdravotnictví líto.

Jak zkontrolují, že jedu za blízkou osobou, jež mě potřebuje?

Nijak. Kontrola bude v tomto případě naprosto neprůkazná a vymyslet si tento důvod bude moci úplně každý. To samé platí v třeba pro takové novináře na volné noze. Budou potřebovat udělat reportáž v sousedním okrese. Mohou? Vždyť jedou za prací. Prostě je to nějaké nedomyšlené. Jako obyčejný člověk mám pocit, že jde o úplně něco jiného než o lidi. Možná je to ale jen pocit…

Policejní auto: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

41 komentářů

 1. Aster Odpovědět

  Bude z toho akorát buzerace – já mám na autě značku jiného kraje, takže se můžu těšit, že mě budou často „prověřovat“ a co víc – jak mám s sebou vozit důkaz, že jedu za prací, když se jedu teprve podívat na novou zakázku? A bez toho to nejde, protože dělám zahrady…

   1. Aster Odpovědět

    Objednávku nemám šanci dopředu získat – to mi nikdo předem nedá, dokud se na místě nedomluvíme 🙁

 2. Jose Odpovědět

  Tu se ukazuje jenom to, jaká banda psychopatů tady vládne.
  Místo spolupráce na trasování nakažených a kontaktů a kontroly nemocných a v karanténě zbuzerujeme celý národ.
  Počítám, že do týdne nebudou mít ani jediného policistu schopného služby. Lze uzavřít okres, lze uzavřít i více okresů nelze ale uzavřít takto celou zemi. Navíc lidi do práce jedou a tam to chytnou a zase roznesou. Místo nastavení pravidel o stupni nákazy ve firmách a uzavření jednotlivých firem taková pitomost.

 3. Rudolf Odpovědět

  Stupidita této vlády je opravdu nebetyčná!!! Kdyby tam byl někdo, kdo přemýšlí – a to není – tak by udělali opravdu tvrdý lockdown, ale to vypadá trochu jinak. Snad by to i pomohlo, ale znamenalo by to sdělit obyvatelstvu (včas), aby si udělalo zásoby všeho na 14 – 21 dnů, především potravin, léků atd.. Krom kritické infrastruktury zavřít všechny podniky. Absolutní zákaz vycházení. Za porušení opravdu tvrdé tresty. Stálo by to balík, ale něco by to snad vyřešilo. Takhle nám tu zcela neschopná a nekompetentní vláda jen utrácí státní peníze a není to k ničemu. To co by stál ten opravdu tvrdý lockdown je jen zlomek toho, co stihli promrhat za rok. Proč jsme v EU? Tady je jasně vidět jak moc jsme rovnoprávní – ani náhodou. Nejsou schopni dodat vakcínu, přestože se na území EU vyrábí. Četl jsem seznam zemí, kam se vyváží – naprosto nepřijatelné a nehorázné. Pryč z EU a rozhodujme si o svých věcech sami, vždy, když nás vedl Slovák, byla to cesta přímo mezi 2 půlky!

  1. Aster Odpovědět

   Jo, udělat si zásoby léků nebo potravin není problém. Ale co když někdo musí v rámci léčby do nemocnice na odběr krve – a to v případě nutnosti každý týden.
   Taky těžko uděláte zásoby starým lidem (nad 80) – uděláte, ale kdo vám zaručí, že vůbec budou něco jíst, když bydlí sami, potřebují dohled a ne každý si stařečky může vzít k sobě a takových je.
   Ono to není tak úplně jednoduché. Ale v tomhle bordelu by pomohlo na tři týdny zavřít úplně všechno – ekonomika už stejně mele na hraně a aspoň by se odstranil nešvar, že nakažení v pohodě chodí do práce, kde nakazí další – na to dneska není žádný metr.

  2. činčila Odpovědět

   Jenže po takovém lockdownu by měli mít úplně všichni test než vyjdou na ulici, což je zase nereálné.

 4. Jaroslav Odpovědět

  Dobrý den ,
  bydlím pod Lysou horou a vidím že ,,Lysaři“ houfně chodí na Lysou horu a v okolí Lysé hory
  bez roušek.Je vidět že lidé vidí chyby na vládě,ale zapoměli že nošení roušek by měli nosit.
  Až covid-19 dostanou tak budou remcat že vláda nic nedělá.Zamyslete se sami nad sebou.

  1. MB Odpovědět

   A jaká je asi pravděpodobnost, že na čerstvém vzduchu chytnete koronavirus? Rouškou si naopak huntujete imunitu.

   1. Kérkonoš Odpovědět

    Pan Jiří je zřejmě jeden z těch, co naletěl covidovému lobingu a spolknul ten blaf, že nás roušky ochrání před covidem.
    Jo ochrání, ale jen před přímým zásahem kapének od nakaženého, když jedete s někým nakaženým hodinu autobusem, tak byste musel mít na hlavě igelitovej pytel dobře utaženej pod krkem, abyste nedostal nálož viru.
    Nošení roušek venku, je ta největší stupidita na celé věci, která jen dokazuje, že oni nechtějí chránit lidi, oni se jen chtějí zbavit odpovědnosti tak, aby mohli svádět vinu na takzvané odpírače, ale to, že je tu milion zmatených důchodců a milion dětí, kteří si ani neumí nasadit roušku tak, aby chránila je i ostatní, to už ale nikoho nezajímá.
    Takže se nařídí nosit roušky i venku a jelikož čísla neklesají, protože nikdo nezvažuje jak to bude ve finále fungovat, nikoho nezajímá, jak se k tomu lidé stavějí, jestli je to motivuje nebo demotivuje, nebo jak je v praxi to nebo to opatření účinné a vymahatelné.
    Prostě se jen plošně něco nařídí, ale jestli je to v reálu uskutečnitelné nezkoumá nikdo.
    Kdyby tu byla opravdová pandemie smrtícího viru tak jsme, s tímto přístupem, všichni do měsíce mrtví.
    No a ,,inteligenti,, jako pan Jiří, tomu jen pomáhají a slouží jako názorová opora těch stejně omezených rozumbradů ve vládě a ministerstvech.
    Jen ať si pan Jiří nosí roušku i do postele, až dostane nějakou mykotickou plicní infekci, tak bude mluvit jinak…..ale to asi ne, oni mu udělají test na coronu, a protože covid chytí nejsnadněji právě takto nemocní nebo oslabení jedinci, tak bude test nejspíš pozitivní a pan Jiří se zapíše do statistik covidu-19 a možná i umře, protože neléčené mykotické plicní infekce často končí smrtí, body se ale přičtou coronaviru, protože měl pozitivní test.
    Ano, histerie kolem toho viru nezná mezí, a tak se kvůli covidu oddalují operace a hospitalizace necovidových pacientů a důležitá vyšetření, včetně těch microbiálních.
    Všechna pozornost se upírá ke covidu a na to ostatní nezbývá čas ani personál.
    Takže se děje to, že pozitivní test a příznaky charakteristické pro coronavirus , vás automaticky zapíše do statistik jako nakažené, vyléčené, ve vážném stavu, nebo zemřelé na covid-19 ( i když on prý nemusí mít žádné příznaky!…. nebo úplně atypické příznaky!…..a nebo vám třeba uhnijou prsty….!…přesto za to může vždy corona…….).
    Já nechci zpochybňovat že zde umírají lidé, ani existenci coronaviru nebo nutnosti nějakých opatření, ale pochybuji o jejich smysluplnosti a zacílení na boj o zdraví a životy lidí.
    Když chtějí tvrdit, kolik lidí zemřelo na covid19, tak ať taky prokážou, kolik lidí zemřelo na infekce způsobené pravidelným dlouhodobým nošením roušek, nebo jinými faktory ve spojitosti s pandemií a opatřeními, nebo na nich nezávyslých!
    I kdyby to bylo nula lidí, tak vám to žádný výzkum nepotvrdí ani nevyvrátí, protože žádný neexistuje a v tom je zakopaný pes.
    Bylo nám oznámeno, že covid představuje hrozbu, a my s tím nakládáme jako s hotovou věcí, oznámenou z hůry nějakým vševědoucím bohem nebo WHO nebo kdoví kým, ale kdo z praktických lékařů provádí vlastní výzkum? A i kdyby, neoznačí je současná koronainkvizice za kacíře, jako třeba Pekovou?
    Já chci důkazy, průkazná tvrzení, a né keci, že korona umí všechno a všude, a to, že se šíří, je jen vina lidí, co podceňují ty debility, co na nás vymýšlí horda lobotomizovaných anencefalů.

    1. Dědušák Odpovědět

     Máte úžasný vyjadřovací arsenál a taky pravdu v tom, že je to podvid tisíciletí, hned po katolické církvi a zmrtvých vstání jednoho maníka, jinak už jste slyšel o hnutí Přísaha, zkuste se přihlásit do skupiny, jste frajer, co má přehled a umí se vyjadřovat.

     1. Petr

      Potenciál má, ale popletenej. Kritizuje roušky a zároveň spílá lidem, že je nosej špatně. Uznává, že na to umírají lidé, ale není to nic hrozného, vždyť se umírá i na něco jiného. Čiší z něho nespokojenost. Uvádí, že při pohybu na horách se nemůžeme nakazit, ale nějak zapomíná, že cestou tam se téměř všichni zastaví u okénka, nebo na pumpě, případně v supermarketu něco koupit. Prostě normálka jako by se nechumelilo. A ono se bohužel chumelí.

     2. Kérkonoš

      Děkuji, ale já nemam facebook, ani si ho nemíním zařizovat.
      …………………………………………………………………………………………
      Pro Pana Petra: Diskuze mi neumožňuje vám přímo odpovědět, tak to napíšu do odpovědi pro pana Dědušáka, snad to najdete.
      Přečtěte si můj komentář pozorněji, ani jednou jsem nespílal lidem ale politikům, kteří demotivují lidi nesmyslnými opatřeními, která snižují chuť dodržovat ta smysluplná.
      Já mluvil v podstatě jen o tom, že tu nejsou viditelné snahy řešit současnou situaci, ale jen z alibismu nařizovaná opatření, která lepil pejsek s kočičkou jen kvůli tomu, aby pak mohli říct: ,,vidíte, nedodržovali jste opatření a čísla rostou,,
      To, že jsou některá opatření nedodržovatelná a nevymahatelná a tudíž nefunkční, nikomu hlavu nedělá, prostě se hodí vina na lidi a přitáhnou se jim obojky (tz. další opatření).
      Jenže realita je taková, že nejsme žádní univerzální lidé, všichni stejně zdraví a staří nebo všichni stejně chytří, aby na nás mohl být uplatňován stejný metr navíc takhle nesmyslně.
      Vždyť oni jenom sedí, sledují čísla a podle nich přidávají nebo ubírají roušky.
      Jenže roušky a respirátory mají omezenou funkčnost a dobu nošení a záleží na typu.
      Stará se někdo třeba o to, do jaké míry je společnost informovaná o těchto skutečnostech? Zjišťuje někdo, jak lidé roušky používají a dopady na zdraví způsobené jejich špatným nošením?
      Co třeba vyslat pár dodávek se zdravotníky do terénu a třeba před supráčema vyměňovat lidem respirátory za nové a zkoumat, co se na těch použitých pomnožilo za microby?
      A co třeba nějaká informační kampaň v mediích, v radiu, nebo klidně v městském rozhlase, aby se i každej 100letej bača na salaši dozvěděl, jak nosit roušku a kdy jí měnit aby si neničil zdraví a chránil ostatní?
      I když ten to asi nepotřebuje, ale vy víte jak to myslim.
      Nic takového se tu neděje, aspoň ne ve větším měřítku, ale hlavně že nesmim v noci se psem dál než 500m…..
      Ano, omezený pohyb na okres by mohl zpomalit šíření, kdyby ovšem trval dost dlouho a byl 100% vymahatelný, což nebude ani zdaleka.
      a do supermárketu stejně nikomu nezabráníte jezdit, ani do jiného okresu. víte kolik lidí bydlí na okrajích okresů a mají to o hodně blíž do města v tom sousedním? Nebo kolik lidí v jiném okrese pracuje?
      Co na tom změní pár horalů?
      Jestli myslíte, že roznesou nákazu po benzínkách, nechte omezený počet osob na metry čtvereční, omezte benzínkám prodej na pohonné hmoty a autodoplňky, bez kafe a baget se tam žádnej výletník dlouho nezdrží.
      No možností by bylo spousta, ale ono se radši lidem prostě zakáže jezdit do přírody, to je jednodušší a i když to nebude fungovat,
      dá se to pak zase hodit na lidi, jako bysme se snad mohli nějak sami navzájem kontrolovat a omezovat a mohli být za sebe navzájem zodpovědní.
      Já s nějakým pepíkem z horní dolní neudělám nic, jenom sám se sebou, a to jen do té míry, jak moc chápu situaci a každý není přece strejný.
      Pokud tyto faktory nezvažují při plánování opatření a na občany se pohlíží jako na nějaký více či méně homogenní celek, který prostě má dělat co se mu nařídí, a když ne, je to jeho chyba, tak jim ty opatření prostě fungovat nebudou a mě přijde, že jim to je jedno.

    2. Aster Odpovědět

     Petr
     Těžko se vykašlat na všechna opatření, když nikdo z nás dopředu neví, jak na ten covid bude reagovat – je to tak individuální, že ani fakt, že je člověk mladý a zdravý nezaručuje, že bude mít bezproblémový průběh – a o tom to je.
     Já za sebe se snažím dodržovat roušku, chápu, že omezení pohybu by mohlo prospět – i když mě to neskutečně štve a zkomplikuje mi to život – ale fakt nemíním na vlastní kůži zkoumat, jestli nakope covid mně, nebo já jeho.

  2. d@rkWolf Odpovědět

   Chodit v roušce na Lysou by mohl leda chuj jako si ty. Se prober, aby si to chytil venku, musel by na tebe někdo venku plivat z pár cm. A ještě by to byla haluz.

 5. Petr Odpovědět

  Vlády eurohujerů hrají podle notiček Merkelové a Sörošovců udělat z obyvatel Evropy otroky kteří budou poslouchat a makat bez možnosti pohybu.Globalisti plní plány Klause Schwaba jak změnit svět do roku 2030

 6. Petr Odpovědět

  Psychopati rozhodují o budoucnosti země a eurohujerští politici některých zemí jim to umožňují plnit podle návodu Klause Schwaba.

  1. Luděk Odpovědět

   Víš kdo jou ti globalisti ty hlavo vymaštěná?Ty nevidíš co se děje?Jsi jeden z těch antirouškařu ,čtenář ruských vebu .?

 7. LEON Odpovědět

  Má sestra, která žije v Dubaji, 3 týdny neopustila byt. A teď se koupe v moři. Ale my jsme narod, kde lide jenom přemýšlí jak něco obejít a pak se tím ještě chlubí…

 8. Luděk Odpovědět

  Jsem jenom zvědav jaký budou kontroly ruzných sklepních baru ,pro cizince a nejen pro ně .Jaký budou postihy a bude li to zase hlava pomazaná na fotbale jak se policie a st. zpráva zachová.Ono buzerovat pul roku normálního člověka je taky přes čáru .Doufám jen že je to poslední nouzovej stav ,protože další už dodržovat nehodlám.Vakcinace obyvatel hruza ,nedostatek ,stříkaček vakcín -tak se vládo nehádej ,ale starej ,zatím nejhorší amatéři jste vy.

 9. Hugo Odpovědět

  Banda debilů. Kdo bydlí v okrese Kolín, pojede si nakoupit do Kolína. Kdo bydlí v okrese Tábor, pojede si nakoupit do Tábora. Ale ten kdo bydlí v okrese Plzeň-jih nebo Plzeň-sever? Město Plzeň je bohužel jiný okres. To samé Praha-východ, Praha-západ a Brno-venkov. Kdo tohle dokáže vymyslet, to mi opravdu hlava nebere.

  1. Kérkonoš Odpovědět

   Debil, který skládá proticovidová opatření jako puzzle.
   Bohužel tak je nastavený systém…
   Současná demokracie zaručuje, že volení zástupci budou vždy odpovídat průměru inteligence danné země a též jejímu morálnímu průměru.
   Z demokracie nedostanete nic jiného, než průměr ze všech morálních a inteligenčních kvalit sociálně nebo/a politicky provázaného celku (národu, státu, nebo unie, federace, či jiného státního/politického zřízení).
   Demokratické vlády pečou opatření, jako pekli dort pejsek s kočičkou. Pejsek chce buřty, kočička smetanu a výsledek stojí za hov*o , toho kdo to bude žrát se nikdo neptá….

   1. Aster Odpovědět

    Bohužel je to tak.
    Co nechápu je, že během toho roku měli nespočet příkladů z celého světa a dosud nedokázali vymyslet něco smysluplného a hlavně funkčního.
    Kdo je má brát vážně, když evidentně podvádějí s čísly – to dělají proč? Když svá tzv. rozhodnutí mění po pár dnech a dokonce po pár hodinách?
    Respirátory. Hm, jedna věc je nosit ten nátlamník v kanclu a jiná při fyzické práci kdekoliv.
    Uzavřou okresy – jak? Nesmyslný papír si lehce vyplní každý sám podle svého uvážení a kontrolovat správnost budou konkrétně jak? Buzerace to bude.
    Navíc – pokud se budu chtít vyhnout kontrole, jako člověk, který se v tomto okrese narodil, projedu mimo hlavní trasy cestami, o kterých nemají ani páru. Všechno hlídat nestihnou. A proč to udělám? Třeba jen proto, že když pojedu matce 2x týdně nakoupit a obstarat u ní nezbytné, nechce se mi pokaždé skončit na 10min (což má prý tak dlouho trvat) někde u cesty, než se vašnostové pohrabou v mých dokladech. 10 min cestou tam, 10 minut zpátky – to už je 20 min + cesta – kruci, koho to bude bavit?

    1. Kérkonoš Odpovědět

     Přesně tak, a kdybyste byl člověk slabšího intelektu, jakých je mnoho, tak se vyserete i na ty opatření, co by mohla fungovat, protože byste je od těch nesmyslných nedokázal rozeznat.
     Pak byste asi vztekle zahodil roušku a šel demonstrovat, jak to dělá čím dál víc lidí.
     A proč? Protože jste sobec který nemyslí na ostatní? Ne! Ale jen a jen proto, že nejste doktor ani dost chytrý, abyste sám dokázal zhodnotit vážnost situace.
     Vy jen vidíte, že se kupí opatření a čísla se nelepší, vidíte politiky kteří porušují svá vlastní nařízení a vidíte rozporuplné názory odborníků a lékařů.
     Taky už jste si několikrát zapoměl umýt nebo vydezinfikovat ruce, roušku nosíte stále neupraveněji a mnohdy si vezmete už použitou, a ve vašem okolí se taky nikdo nechová tak, jako by bylo všechno jedovatý a takhle plynou měsíce a i když vás straší jako by to byl nejmíň dýmějový mor, tak stále neumíráte připojení na ventilátor.
     člověk se pak otrká a přestane být pozorný, prostě přestane mít strach. No a když nemáte mozek ale jen rozporuplné informace a do toho vám nějakej pablb omezuje pohyb v noci a na venčení psa, přesto že bydlíte na vesnici a okolo jsou jen louky a pole, jaký závěr z toho učiní takový člověk?
     Jedině ten, že ty ,,kapacity,, vědí stejnej prd jako vy a opatření tahaji z klobouku a vy z toho máte jen zbytečné problémy.
     Takže v praxi, a jen na té záleží, nefungují opatření díky pochopitelné nedůvěře určitého procenta populace v kompetentnost autorit které se na jejich tvorbě podílejí a z toho vyplívající neochota je dodržovat, nebo jejich podceňování.
     Podle mě, je mírnější opatření, které jsou lidé schopní pochopit a dodržovat daleko lepší, než se plošně snažit omezovat lidi i v těch nejzákladnějších věcech jako nějaké dementy.
     Kdybych měl shrnout můj názor na věc, za šíření může především nesmyslná frekvence změn v opatřeních a jejich častá nesmyslnost (viz. zákaz vycházení po 21 hodině a obchody otevřené do 21 hodin atd…) a tím způsobená ztráta ,,víry,, v jejich funkčnost a kompetentnost osob za ně zodpovědných.

     1. Aster

      Jenže tady nám už ten problém přerostl přes hlavu – tady už začínají trend určovat lidi, u kterých byste ten nerozum nečekal. Bohužel právě tito lidé se stavějí do čela odporu – tím víc mě sere svět. Není kompromis – nemůže být. To je na tom to nejhorší.

      Nemám problém dodržovat opatření, ale mám velký problém s bordelem, který tato vláda dělá.
      Vadí mi, že se ti magoři nejsou schopni shodnout ani na nejzákladnějších věcech. pitomé a zbytečné výjimky – to povede jen k dalšímu bordelu – pokud to má fungovat, musí to být opravu tvrdé, jinak je to jen zbytečná buzerace…nás všech a dopady budou tak jako tak tvrdé.

     2. Kérkonoš

      Souhlas, na kompromisy už je pozdě ale nejspíš už nebudou fungovat ani ta tvrdá opatření.
      Teď už zbývá jen čekat co bude.
      Když to bude dostatečně vážné, tak se lidi začnou omezovat ze strachu sami, když to dostatečně vážné nebude, tak se musíme smířit s tím, že dokud vir sám nezeslábne (nebo ho nepřestanou modifikovat, pokud je tedy umělý, jak někteří tvrdí )) tak tu bude řádit dál.
      Virus který mutuje takovou rychlostí, by měl mít velkou ,,chybovost,, a časem zaniknout nebo se ,,uklidnit,, a změnit se na sezóní nemoc typu chřipka, která přichází každý rok s novou mírnou mutací, napáchá určité předvídatelné škody a začátkem léta zase odletí do chladnějších krajin.
      Kolem mě už covid skoro všichni měli (respektive měli pozitivní test) a nejhorší příznak byl jednodenní mírná bolest hlavy a teplota, jinak měli jen rýmu.
      V práci taky 9 z 10 lidí pozitivních, no nevim co si o tom mám myslet.
      Mě se to zatím vyhnulo, asi jsem imunní, nebo je to tím, že si pravidelně myju ruce a používám dezinfekci ,,z ruky do huby,, je totiž podle mě hlavní mechanizmus přenosu.

     3. Aster

      Kolem mně se ten virus protahuje jako odporný smrad a jak jsem někde dole napsala, průběhy jsou různé – zatím naštěstí nikdo z těch, co znám, nezemřel.
      Já sama mám v důsledku léčby sníženou imunitu a tak si prostě pozor dávat musím.
      Nevím, jestli by lidé ještě byli schopni něco dodržovat – mám pocit, že většina se přímo vyžívá v tom, že nařízení bojkotují.
      Já si to omezení tento týden vyzkouším hned několikrát – dneska jedu na dvě nové zakázky, nemám ani mail, ani sms natož objednávku – domluva byla po telefonu. Naštěstí nemusím do jiného okresu. Horší je, že ani nevím, jestli budu mít možnost nechat někde okopírovat projekt a svázat zprávu – hlavně, že nemám nárok na žádné kompenzace, protože podle vládních trdel můžu „normálně“ pracovat. 😛 no, ještě se asi pobavíme…fujtajbl vespolek.

 10. Nikola Odpovědět

  Ve Španělsku to při první vlně bylo taky policajti na každem kruhaci,ve Francii bez policajtů na kruhacich
  taky jen v Čechách to fungovat nebude.PROČ???

 11. FMach Odpovědět

  Jistě jste zaznamenali jeden článek o tom jak řeší Covid na Novém Zélandu , kde zaznamenali jediný případ Covidu a uzavřeli celé dvoumiliónové město. Ano tak to tam píší jsou to dvě Prahy , tak to by mě zajímalo co by jste pak tady psali, jaké plky by z vás lezly to si umím představit .
  Stačí se zamyslet, co se to děje a proč a důvod jakým se o tom píše a proč to kritizují opoziční politici a mnohé celebrity a pod. U opozice tam to chápu, tam je to součástí předvolebního boje a neštítí se ničeho u umělců a celebrit je to taky jasné uzavřeli se jejich akce a tak přišli o velké peníze , totéž je v celém odvětví restaurací a cestování, to je taky jasné a navíc to poslední je i zdrojem nákazy u nás , prostě nesou za to plnou odpovědnost. Shrnu to, jde o politický boj o moc a koryta a v případě opozice jde o to jak zase krást beztrestně, dále jde o peníze co plynou z ze zábavního průmyslu a o tom, že se v souvislosti s cestováním nemluví o vině. Podívejte se na to z tohoto pohledu a bude jasné kdo to tu ovládá od policie, přes soudy až se nestydí demonstrovat a to vše s povolením a vědomě porušovat všechna nařízení a děsivé je , že je to beztrestné. Paradox zlodějovi pár housek, co v době nouzového stavu hrozí pár let basy, ale lidem co ohrožují životy a zdraví a celé hospodářství , zisky a blahobyt , nehrozí nic ač je to vědomě řízeno a média to podporují , místo toho, aby to odsuzovala.

  1. Aster Odpovědět

   Nemáme dost relevantních informací – zmatek je úplně ve všem. Když se podíváte na ta čísla, na první pohled je něco špatně – čemu tedy věřit? Jak odlišit pravdu od různých konspirací a je to vůbec možné? Na to nám asi nikdo hned tak neodpoví – možná to totiž nikdo neví.

   Mám dost kamarádů a známých, kteří pracují v nemocnicích a informace, které mi dali – z praxe – se taky liší, a to zásadně. Hodně lidí kolem mně už covid prodělalo – věkové kategorie od cca 25 – 85 a průběh je silně individuální. Nečekané následky a komplikace mají i ti, kteří jsou mladí a jinak zdraví. Naproti tomu paní (84) měla téměř bezpříznakový průběh a nepřišlo by se na to, kdyby její syn nemusel ve stejnou dobu do nemocnice s poměrně těžkým průběhem. Dcera mé kamarádky a její přítel (25 a 33) oba zdraví – dostali covid v jednom dni od stejného „dárce“ – ona to za týden vyležela, další dva týdny prospala, protože byla unavená a její přítel skončil v nemocnici, kde strávil tři týdny a dosud (3 měsíce) není schopen normálně fungovat.
   Tak co s tím? Obyčejná rýma taky patří mezi koronaviry a víme, jak umí potrápit – někdo má komplikace, někdo jen týden smrká…jenže na ni málokdo umře a pokud ano, neviní se rýma, ale přidružené komplikace – jednou z nich je i zápal plic – i tak může skončit rýma…

 12. Harry Odpovědět

  Mé dvě sousedky -( matka a dcera , obě zdravotní sestry )- jsem od začátku Pand. neviděl venku s rouškou na hubě. Tak CO potom chcete od obyčejných lidí ??? …

  1. Kérkonoš Odpovědět

   No asi maji mozek, a vědí, že pokud se nepohybujete v davu někde uprostřed prahy, tak jsou roušky venku kontraproduktivní.
   Navíc ony to musí nosit v práci mnoho hodin, tak si určitě budou ničit plíce i venku kvůli nějakýmu podesranýmu Potterovi schovanýmu v přístěnku pod schodama.

   1. Aster Odpovědět

    Blbost lidská je neuvěřitelná a bohužel se s tím nedá nic moc dělat.
    Musel asi přijít covid, aby ta naše blbost vykvetla a začala se vznášet – do prčic, nastane někdy čas, kdy se lidi konečně začnou starat o smetí před vlastním prahem? Kurňa!

   2. Aster Odpovědět

    Dneska jsem jela jsem v rámci okresu, ale mezi dvěma „městy“ (obcemi) cca 6km za matkou nakoupit a uklidit, což dělám 2x týdně. Mohla bych je objet, ale byla jsem zvědavá. Park seniorů je na okresce do vedlejšího okresu – to člověk pochopí, že tam bude hlídka. Co nepochopím je, proč mě cca 100m od Parku seniorů ti blbci zastaví na cca 20min, aby si zkontrolovali, kdo jsem a kde bydlím. Formulář jsem měla a vyplněný. Šaškárna, proti které se ani nemůžete bránit, protože když narazíte na pitomce, tak můžete být zdvořilí a přesto je vám vyhrožováno správním řízením atd. Hnus. Poslali mě zpět – objela jsem je po psích mezírkách a mám jasno – buzerace a nic víc.

 13. Olga Korvasová Odpovědět

  Této zemi není moc pomoci, protože si zvolila úplně ty nejhorší z nejhorších, stejně jako v roce 1948. To, jaký rozklad následoval, všichni ví, ale ti stejní nevzdělanci a blbouni to dělají znovu, protože uvěří stejným populistům. Určitě všichni vidí, na jaké úrovni jsou některé okolní státy, jak tam funguje správa země, jak mají uklizeno atd. Ta celá naše nefunkčnost vlády se potom odráží samozřejmě ve všem. Ti, co tady píší o úplných nesmyslech ohledně nošení roušek mají samozřejmě pravdu. Mnohé státy je doporučily jen pro uzavřené prostory a samozřejmě úplnou blbost nosit špinavou mokrou hadru venku, nikdo nevyžadoval. U nás se k mnohým pomateným pravidlům odborníci vyjadřovali, ti ale nebyli vyslyšeni a pomatený lid poslouchá potrefence. V mnoha státech včetně nás je jasně patrné již ze statistiky v červenci, že nejvíce nakažených je z práce, ale skoro rok se tím nikdo nezabývá a ani se v naprosté většině netestuje. Blbci věří, že virus přichází z hor od lanovek, když v mnoha ostatních zemích právě jedou, aby lidé byli na čerstvém vzduchu. Zato určitě pomůže uzávěra okresů – to už je snad největší blbost, co mohli vymyslet. Kam by ti lidé jezdili, když je vše zavřené? Jedou maximálně na vlastní chatu, pracovně, nebo za rodiči. To si snad může myslet jen takový magor jako Hamáček, že toto omezení něčemu pomůže. A co ty obrovské haly, open space, úřady, atd., kde pracují stovky lidí? To nic? A jak jim vláda pomůže s tím testováním, nebylo by lepší poslat ty vojáky právě tam než aby buzerovali zbytečně na silnici? Všichni se mi smějí ve Švédsku, co to máme za pomatence? Však si český lid ještě dlouho posedí zavřený při těchto nefunkčních a poblblých opatřeních, která nemůžou v žádném případě ty velké počty srazit. A kde má soudruh Babiš ty vakcíny, co sliboval? Jak to, že mnohé evropské země očkují mnohem rychleji. Ti, co píší, že si dají Sputnik, dejte. Máte informace od lékařů z minulosti, když sem přišly ruské vakcíny na jiné infekční nemoci? Tak se třeba informujte. To není o vědě, ale o tom bordelu ve výrobách, který je tam možný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *