Zákaz cesty do druhého okresu jako další tuzemská perlička

Policie

Tak už to tady máme opět. Vláda se snaží o to, abychom se nedostali už vůbec nikam. Proč? Situace týkající onemocnění koronavirem je alarmující. tak se prostě navrhuje, že lidé nebudou moci jezdit do jiného okresu. Proč právě takto definovaná omezení? Prazvláštní. Má to bezesporu několik ale.

Omezení v rámci kraje by byla pochopitelnější

Zcela jistě. Efektivita takovýchto omezení by byla zřejmě podobné té, jakou by mělo mít navrhované stávající opatření. Zajistit takovéto restrikce může jenom nouzový stav, o nějž opět premiér naší země usiluje. Jako by se žebrání u opozičních stran či hejtmanů stalo jakýmsi tristním standardem současnosti. Tak uvidíme, zdali mu na to ostatní kývnou. třeba v rámci vyjednávání něco zabere. Uslyší se podivné šustění nebo co se vlastně stane? Nikdo neví.

Silnice

Silnice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Zabrzdíme covid-19 lockdownem?

Podobným jako byly ty předešlé jistě nikoliv. Lidé jsou už naštvaní na vládu, které nevěří. právem. Lockdowny tady byly několikrát a co se stalo? Takřka nic. I v Rakousku už v pochybné uzavírání společnosti přestávají věřit. U nás se stále premiér ohání mrtvými. Nemocnicím skutečně není co závidět, při takovémto směřování naší země a podpoře odshora je člověku pracovníků ve zdravotnictví líto.

Jak zkontrolují, že jedu za blízkou osobou, jež mě potřebuje?

Nijak. Kontrola bude v tomto případě naprosto neprůkazná a vymyslet si tento důvod bude moci úplně každý. To samé platí v třeba pro takové novináře na volné noze. Budou potřebovat udělat reportáž v sousedním okrese. Mohou? Vždyť jedou za prací. Prostě je to nějaké nedomyšlené. Jako obyčejný člověk mám pocit, že jde o úplně něco jiného než o lidi. Možná je to ale jen pocit…

Policejní auto: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.