Zanzibar

Zanzibar si zamiluje každý

Podmínky pro cestování jsou dnes velmi složité a k normálu mají hodně daleko. Přesto není problém z České republiky vycestovat, a to klidně do mnohých velmi lákavých destinací. Výbornou volbu představuje například Zanzibar. Při cestování sem dokonce není zapotřebí ani negativního testu na Covid-19. Stačí, když budete mít sjednané výhodné cestovní pojištění a vstupní vízum do této země. Vidět toho můžete na Zanzibaru skutečně hodně. Zážitků budete mít spousty.

Nespočet krásných lokalit

Co vidět na Zanzibaru? V podstatě skoro všechno. Ať už vyrazíte kamkoli, stoprocentně se nebudete nudit. Turisticky atraktivních lokalit je tady hodně. Nádherné jsou především pláže. Konkrétně lze jmenovat třeba Jambiani, Paje, Kedwa či Nungwi a jiné. Procházka po nich je kouzelná. Existují tady místa, kde se oceán stahuje až o sto a více metrů. Co se týká prohlídky některých měst, rozhodně je zapotřebí podívat se do Zanzibaru. Moc hezký je také ostrov Prison Island nacházející se u Zanzibaru. Právě tady lákají k prohlídce místa, v nichž žijí želvy obrovské. vydat se ale také můžete potápět, a to na Mnemba Atoll.

Zanzibar

Zanzibar: Zdroj obrázku Pixabay.com

Podívejte se na tradiční plodiny

Jestliže bude vaše dovolená na Zanzibaru spíše poznávací záležitostí, nebojte se návštěvy Jozani Forestu. Roztomilé opičky vám tady stoprocentně zvednu náladu. tím si můžete být naprosto jistí. Jinak takové tradiční plodiny stojí také za zhlédnutí. Na vlastní oči si můžete prohlédnout třeba kávovník, avokádo nebo chlebovník. A co zdejší koření? Skvělá je vanilka a zapomenout nelze ani na skořici.

Znát zdejší zvyklosti se vyplatí

V každém případě by pro vás neměl být Zanzibar žádnou neznámou. Nepočítejte s tím, že byste se měli po setmění zdržovat někde mimo hlavní tahy. Stejně tak nevyrážejte na procházku s alkoholem. Už vůbec si nefotografujte místní ozbrojené složky. Na veřejnosti se vyplatí mít spíše střídmější oblečení, hlavním náboženstvím je tady totiž islám.

Zanzibar: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *