night rider weiki

KITT z Knight Ridera se vrací. Tentokrát v aukci – a to i přes to, že nikdy neexistoval

Jen málokterý seriál z 80. let je tak ikonická jako právě Knight Rider. Není to tak dlouho, co po cestách jezdily Škodovky či trabanty s blikajícími světýlky ala KITT, mnohdy v homemade verzi.

Ovšem s tímhle autem je to ve skutečnosti trochu jinak. Stále existuje, ale na cestách ho moc nepotkáte. Donedávna ho měl totiž ve své britské garáži herec David Hasselhoff (68). A nepřekvapí asi, že se aktuálně stalo nejžádanějším předmětem aukce. A to i přes to, že vlastně nejde o originál.

KITT nebyl jeden, měl hned šest bratříčků

Připomeňme si fakt, že mluvící hrdina na čtyřech kolech z Knight Ridera byl sestaven z kupé Pontiac Trans Am. Ovšem nebyl jen jeden – naopak. Režiséři si jich nechali postavit hned sedm. A to v různých úpravách. Jedno z aut tak mělo za úkol jezdit jen po dvou kolech, jiné bylo určeno výhradně pro couvání…

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A co se stalo s originálem, který stál u zrodu všech KITTů? Asi nepřekvapí, že si ho pro sebe zabavil právě herec David Hasselhoff. Unikl tak osudu svých bratříčků, které po skončení natáčení nemilosrdně sešrotovali (dnes jsou tak k dispozici pouze repliky, ale i tak za přemrštěné ceny).

Když originál vlastně není ten pravý

Má to ale háček. Tohle auto se ve skutečnosti natáčení nikdy neúčastnilo. Na žádném ze záběrů kamery ho tedy rozhodně neuvidíte. A to dodává této raritce tak trochu hořkou podchuť. Ale kdo ví, možná to bude novému zájemci stačit. Herec David Hasselhoff mu ho prý po vyhrané aukci sám doveze. Tak se nechme překvapit, na kterých silnicích se tento krasavec v nejbližší době objeví.

Jen o té rychlosti, dosahují podle tvůrců až 320 km/h, si můžeme nechat jenom zdát. Dnešní sporťáky to sice zvládnou, ale tehdejší pětilitrový osmiválec tyhle možnosti neměl ani náhodou. „efektní“ zážitek z rychlé jízdy tak nahrazovaly mnohdy úsměvné zrychlené záběry.

Zdroj Náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *