Zběsilý úprk bohatých Indů před koronavirem

Indická vlajka

Až bizarní pohled se naskýtá na Indii, která je zmítána koronavirem snad úplně nejvíce na světě. Situaci asi nejmarkantněji charakterizuje únik zdejších zbohatlíků do ostatních koutů světa. Tam se chtějí ochránit před nákazou koronavirem. Svědčí o tom obří zájem o letenky u různých aerolinek, které z hlediska ceny neustále dosahují vrcholů. Nejčastějšími cíli zámožných Indů jsou Velká Británie a Spojené arabské emiráty.     

Astronomické ceny letenek

Pozoruhodná byla situace minulý týden, kdy se ceny letenek na pátek a sobotu zvýšily horentně. List The Economic Times uvedl, že jednosměrný let z Bombaje do Dubaje vyšel na 80 000 rupií, což je v přepočtu kolem 23 200 korun. Oproti standardní ceně jde tedy o desetinásobek. Absolutní nárůst zaznamenalo i obsazení letů. Za den se bez problémů na této lince zaplní až 12 letadel, uvedl pro agenturu SFP mluvčí Air Charter Service. Zajímavé jsou i ceny pronájmu tryskových letadel. Šestimístné letadlo vyjde na let z Bombaje do Dubaje v přepočtu na 665 260 korun.  

Zbytek světa znepokojen

Aby také ne. Třeba takové Spojené arabské emiráty se k věci postavily naprosto věcně. Od 25. dubna zakázaly Indům na 10 dnů vstoupit na jejich území. Zájem je dokonce i o letenky na 4. května, kdy ona zmiňovaná restriktivní lhůta skončí. Bharat Aidasani, partner Pluto Travels, uvádí, že od dalšího dne jsou místa v ekonomické třídě vyprodána. Ceny se přitom mohou zvýšit až o 100 %.    

Indie

Indie: Foto Pixabay 

Velká Británie také zasahuje

Ani ve Spojeném království nezůstali nečinní. Indii zařadili do takzvaných červených zemí. Minulý čtvrtek přitom v Londýně přistálo minimálně 8 letadel. A na kolik vyšel pronájem jednoho letadla? Neuvěřitelných 70 tisíc britských liber, tedy 2 086 700 korun.

Méně majetní mají smůlu

Lidé, kteří žijí v Indii a nemají dostatek peněz, nemají šanci vycestovat. Do Indie už směřuje pomoc z různých světových velmocí. Bude určitě zapotřebí, vždyť počty nakažených denně přesahují 300 000 lidí!

Zdroje info: https://economictimes.indiatimes.com/industry/transportation/airlines-/-aviation/big-rush-to-get-to-us-air-india-ups-nonstops-to-pre-covid-level/articleshow/82304006.cmshttps://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/indie-bohaci-lety-spojene-arabske-emiraty-britanie-koronavirus.A210427_160751_zahranicni_jhr

Indická vlajka: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.