Ženevský autosalon nebude ani v roce 2022

Auto

Ženevský autosalon je legendární událostí a svátkem pro všechny motoristické fanoušky. V posledních letech však díky epidemiologické situaci související s Covid-19 čelí problémům. Již několikrát byl odložen a vzhledem k aktuálním informacím neproběhne ani v roce 2022. Organizátoři k tomu mají zajisté pádné důvody. Kdy lze očekávat návrat této jedinečné automobilové výstavy, která na sebe strhává pozornost prakticky celého světa?

Pořadatelé počítají s pořádáním ženevského autosalonu v roce 2023

Z dostupných zdrojů je zřejmé, že pořadatelé počítají s uspořádáním výstavy v roce 2023 a to dokonce v pompéznějším stylu. Jak tomu však skutečně bude, je samozřejmě ve hvězdách. Již letos bylo přislíbeno navrácení akce na rok 2022 a z důvodu epidemie Covid-19 je opět odsunuta. Pořadatelé slibují navrácení ženevského autosalonu v plné síle právě v roce 2023. Částečnou útěchou pro fanoušky může být autosalon v Kataru, který se uskuteční na podzim roku 2022.

AutomobilFoto: Pikwizard

Příčinou zrušení autosalonu je pandemie i nedostatek čipů

Dle prohlášení organizátorů ženevského autosalonu má jeho zrušení jasné příčiny. Mezi ty patří jednak stále trvající pandemie onemocnění Covid-19, kdy není jisté, zda nebude docházet opětovně k nějakým omezením, co se kulturních akcí či cestování týče. Dále je pak na vině samozřejmě i celosvětový výpadek dodávek čipů, které jsou v automobilovém průmyslu nezbytné.

Řada vystavovatelů by se nezúčastnila

V konečné fázi je odložení ženevského autosalonu zřejmě správnou volbou i vzhledem k faktu, že by řada vystavovatelů svou účast zrušila a postupem času by s tímto krokem mohli přijít i další. Autosalon přeci jen bývá pompéznější událostí a v okleštěné podobě by zajisté nenaplnil očekávání pořadatelů ani fanoušků. Fanouškům tak nezbývá nic jiného než doufat, že pořadatelé dodrží nový termín a ženevský autosalon v roce 2023 skutečně bude. V opačném případě by zřejmě bylo v dalších letech velmi těžké ho opět přivést k životu, což by mohlo vést k jeho zániku.

 

 

 

Zdroj info: https://www.gims.swiss/news/geneva-international-motor-show-postpones-create-more-impactful-event-2023

Náhledové foto: Pixabay

Ráda cestuji a o své zážitky se podělím i s vámi.