Cestujete sami? Sesbírali jsme užitečné tipy od cestovatelů z celého světa

Ačkoli není sólo cestování trend, ale spíše osobní volba, podobných cestovatelů ve světě stále přibývá. Také přemýšlíte o tom, že byste se vydali do světa na vlastní pěst? Seznamte se s několika užitečnými tipy, které by se vám mohly hodit.

Bezpečnost je vždy na prvním místě

Připravte se předem a dobře se seznamte s místem, které navštěvujete. Zůstaňte ve spojení a online. Vsaďte na místní sim-karty, díky nimž získáte přístup k internetu. Volte bezpečné taxíky (jako je Uber) a vsaďte na online rezervaci vstupenek. Mějte také uložená číslo pro tísňová volání, pokud se náhodou dostanete do potíží.

Věřte svému instinktu

Využijte svou intuici. Během cestování potkáte mnoho lidí a navštívíte různá místa. Ale pokud se necítíte dobře, raději naplánované místo nenavštěvujte, zbavte se podezřelého cizince, omluvte se z naplánované schůzky apod. Jinými slovy, dělejte vždy to, co vám vaše instinkty přikazují! Vyplatí se to.

Foto: Pixabay

Interagujte s místními obyvateli

Koneckonců, o tomhle je cestování, ne? Ve hře nejsou jen památky, ale i jiné země a jiné kultury, tak odlišné od vaší. Interakce s místními obyvateli je jediný způsob, jak tohle všechno skutečně poznat.

Zkuste žít v hostelu

Zapomeňte na komfortní ubytování v hotelech. Ty vám sice vám mohou nabídnout pohodlí, ale zároveň také jen omezené možnosti, pokud jde o zkušenosti. Hostely jsou na druhou stranu rájem baťůžkářů, protože jsou plné podobně smýšlejících lidí. Dozvíte se v nich mnoho informací o místě a získáte spoustu užitečných kontaktů. Majitelé obvykle vědí o místních památkách opravdu hodně a přátelští cestovatelé vám mohou zase nabídnou své vlastní zkušenosti a rady. A to se rozhodně počítá.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://forbes.cz/jak-vyzrat-na-cestovani-tipy-ktere-vam-usetri-cas-energii-i-penize/, https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/chile-se-v-rijnu-otevre-turistum-ockovani-je-ale-pred-karantenou-nezachrani-40373040

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.