Zimní dovolená v Egyptě? Ano, či ne?

Egypt

Egypt dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější destinace. Dovolená v Egyptě se dá prožít v mnoha obdobích, časech a příležitostech. Například zimní dovolená v Egyptězimní dovolená v Egyptě vás jistě podpoří k navštívení různých památek, které byste v hlavní sezóně neviděli – jednak kvůli panujícímu vedru a jednak kvůli množství jiných cestovatelů a tak dále.

A pokud se stále ptáte, proč navštívit Egyptproč navštívit Egypt, pak vám rádi na vaši otázku odpovíme teď hned. Každopádně Egypt je pod neustálým slunečním podnebím, disponuje úchvatnými památkami, pestrým podmořským světem (ale musíte si dávat pozor na žraloky), a máte také na výběr z velkého množství ubytovacích zařízení. Nechejte se unést dávnou historií a nelehkým životem faraonů…

EgyptFoto: Pixabay

Dovolená v Egyptě

Před odjezdem se ujistěte, že splňujete všechny potřebné podmínky vstupupodmínky vstupu do země. Také se běžte poradit s doktorem ohledně očkování a potřebných léků (například na slavnou faraonovu nemoc) a sežeňte si léky, které běžně potřebujete na chronické nemoci – nikdy nevíte co se stane, takže je lepší u sebe nosit malou zásobu (ale nepřehánět to!). Když už jsme u medicíny, zabalte si i dezinfekci a jednorázové rukavice. V Egyptě se na hygienu zrovna dvakrát nehraje.

Zajistěte si všechny důležité doklady, jako pojištění, potvrzení o odletu a příletu, a hlavně nesmíte zapomenout na vízumzapomenout na vízum. Ale pokud pojedete s cestovní kanceláří, určitě se je na všechno vyptejte. Jakmile budete v Egyptě, užívejte si všeho na maximum, ale s rozumem. Pijte pouze balenou vodu, používejte dezinfekci, když budete chtít na něco sáhnout, vezměte si jednorázové rukavice a hlídejte si své věci. Uvědomte si, že zde lidé žijí z turismu, chodí kolem vás, vezmou vám telefon nebo foťák z ruky, vyfotí vás a chtějí za to 10 euro. Ale to máte všude.

Káhira

Foto: Pixabay

Pokud se rozhodnete cestovat v zimě, je to ideální doba. Ceny jsou výrazně nižší, rozruch z hlavní sezóny zmizel a vy si můžete užívat dovolenou snů. Hezky se opalujte, procházejte a naberte potřebnou sílu pro cestu zpátky…

Zdroje info: liffe.cz, cestovatel.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.