Zimní Švýcarsko: Engelberg

Engelberg

Až na samotném konci říčky v údolí Aa leží Engelberg. Severně od tohoto města najdeme známé jezero Vierwaldstättersee. Vydáte-li se po dálnici N2, dostanete se doslova do lyžařského ráje, který Urnské Alpy ve Švýcarsku nabízejí. As nejznámějším bodem celého střediska je známý vrchol Titlis s nadmořskou výškou 3 283 metrů nad mořem. Vyrazit na něj je ideální krásnou panoramatickou lanovkou Rotair Titlis. Při cestě si užijete skvostných výhledů na alpské velikány. To ale zcela jistě není všechno.

Střediska k nakousnutí

Po lyžařské stránce jsou veškerá střediska, která Engelberg pojímá naprosto skvělá. Gastronomicky řečeno, jsou přímo k nakousnutí. V okolí Engelbergu takovýchto středisek najdeme spousty. Jmenovat bychom mohli například Trübsee, Jochstock, Brunni, Fürenalpen nebo třeba Titlis. Je jen na vás, kam vyrazíte. Vše by se ale mělo odvíjet od vašich lyžařských dovedností a také od toho, zdali vyrážíte se svými dětmi. Ty ocení zejména Yeti Park pro děti v centru Brunni.

12 km dlouhá sjezdovka

Z vrcholu Titlis se můžete spustit sjezdovkou o úctyhodné délce 12 km. Po zdolání převýšení 2000 metrů se dostanete až do Engelbergu. Sjezdovky v tomto středisku jsou určeny pro všechny výkonnostní typy lyžařů a snowboardistů. Ti se mohou stavit do perfektně vybavených snowparků Brunni Snowpark a Jochpass/Engstlen Terrainpark. Disponují kupříkladu quarterpipe, halfipipe a mnohými dalšími atrakcemi, které milovníci tohoto sportu vyznávají.

Nejenom lyžování…

Engelberg je synonymem zábavy, a tak si zde budete moci užívat i spousty dalších aktivit. Vyrazit můžete třeba ke zhlédnutí světového poháru ve skocích na lyžích. Výbornou volbou jsou ale také canyoning anebo speleologické výpravy, případně bungee jumping. A to jsme ještě nemluvili ani o aprés ski. Ve sněžných barech si můžete dát cokoli, co vaše hrdlo ráčí. Zejména tradiční likéry a lyžařské nápoje jsou vynikající.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.