Život jako příběh z pohádky o vodopádu Múlafossur

Vodopád Múlafossur

Dokonce i časopis National Geographic označil toto souostroví za nejkrásnější na světě. A my bychom s ním měli souhlasit. Pokud oceňujete typické severské klima, máte chuť a čas hledat přehlížené klenoty naší planety a chcete vidět poslední zákoutí nedotčené přírody, jsou pro vás ostrovy samozřejmou volbou.

Faerské ostrovy s nádherným prostředím

Na první pohled vypadají Faerské ostrovy jako něco z romantické pohádky o skřítcích nebo z hřejivého příběhu ze snu. Špičaté skály se stříbrným pramenem anonymního vodopádu, který se objevuje každou chvíli, zelené svahy a ostrovy, které vypadají jako z jiného světa, nebo skromná městečka s mnoha desítkami stálých obyvatel – to jsou Ovčí ostrovy. Proč právě Ovčí ostrovy? Protože faerské znamená ovčí. A ovcí je tu víc než osob.

Faerské ostrovy
Foto: Pixabay

Ale zpět ke zdejší nezkažené přírodě. V případě, že jste významnými milovníky vodopádů, v tu chvíli vás jeden z nich okouzlí. Jmenuje se Múlafossur a objevíte ho v maličké vesničce Gásadalur, kterou obývá asi 12 neměnných obyvatel. Každý den se jim naskýtá úchvatný pohled na zelené louky s pasoucími se ovcemi a špičaté tmavé skály, z nichž se valí voda do hloubky 30 metrů.

Faerské ostrovy 2
Foto: Pixabay

Nejkrásnější pohled?

Vodopád Múlafossur ani nelze minout! Najít ho můžete po přibližně 15 minutách jízdy na východ od letiště. Nedaleko města je malá zastávka pro auta, odkud k vodopádu dojdete za pouhé dvě minuty. Už z dálky uslyšíte jeho dunivý hlas, který vás bude informovat o jeho nezkrotné síle. Není tu žádný plot ani cedule upozorňující na nebezpečí pádu. Jeden ze zázraků matky přírody je neobvyklý a vy si musíte pořídit fotografii tohoto krásného vodopádu.

Faerské ostrovy 3
Foto: Pixabay

Vašimi jakoby společníky budou volně se pasoucí ovce a vodní opeřenci, kteří se snášejí ze skály, aby vzlétli vzhůru a vznášeli se nad hladinou zcela nerušeně. V případě, že vám bude zima a zatoužíte po něčem teplém, vydáte se do již zmíněného městečka, kde mají malou kavárnu. Otevírací doba je však sporadická. V případě, že se místní lidé rozhodnou, že zrovna nepracují, budou mít prostě zavřeno.

Zdroj info: cestujme.cz, kudyznudy.cz

Náhledové foto: Pixabay