Autobus na Malorce

Zjistili jste, že vám končí platnost průkazky? ČR je jako jediná automaticky prodlužuje

Patříte-li mezi držitele průkazů ISIC, ITIC a ALIVE, pak vás určitě potěší, že jejich aktuální platnost je prodloužena o celý jeden měsíc. Vyplývá to z vyjádření společnosti GTS ALIVE.

Současná platnost identifikačních průkazů ISIC, ITIC a ALIVE bude mimořádně automaticky prodloužena, a to o rovný jeden měsíc. Jde o průkazy, jimž končila platnost v konci loňského prosince. Takže pokud jste právě po Vánocích vyrazili na cesty a zjistili jste, že v ruce držíte už neplatný doklad, nezoufejte. Ve skutečnosti máte ještě téměř celý měsíc na to, abyste vše dali do pořádku.

Česká republika je jedinou zemí na světě, v níž k prodloužení dojde

Situace v ČR je unikátní. Velmi významný vliv na rozhodnutí společnosti GTS ALIVE má zejména podzimní uzavření škol. Ovšem protože se ani v lednu většina učebních ústavů neotevře, nebudou na tom nejspíš zástupci této společnosti nijak významně tratit.

batoh

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A jak to tedy vypadá v praxi? Držitelé průkazů, jež na sobě mají vyznačenou platnost do prosince 2020, si tak budou jejich výhod užívat až do 31. 1. 2021. A to jak ve školách, tak i při uplatnění nároku na slevy. Ovšem pozor – jednu výjimku toto pravidlo má. Dopravci takto umělé prodloužené průkazy bohužel uznávat nebudou.

Koronaviru vděčíme za řadu komplikací

GTS ALIVE se snaží vyjít vstříc všem, jimž průkazky slouží jako školní průkaz a čipová karta k přístupovým systémům. Uvědomuje si, že vydávání i prodlužování průkazek bylo letos značně komplikované. A právě z tohoto důvodu rozhodla o prodloužení.

„Máme za sebou opravdu náročný rok a chtěli jsme studenty a žáky před Vánoci něčím potěšit. Proto jsme si pro ně připravili dárek pod stromeček ve formě prodloužení průkazů. Podařilo se nám u mezinárodní Asociace ISIC pro Česko vyjednat výjimku a jsme rádi, že se nám i v této době daří zlepšovat studentský život,“ komentuje celou situaci ředitel společnosti Radek Schich.

Pro úplnost ještě dodejme, že dnes jsou tyto průkazy vydávány na více než 1000 školách v České republice. A během loňského roku bylo v oběhu 550.000 platných kusů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *