Zlínská zoologická zahrada – dotace skoro nepotřebuje, návštěvníkům toho nabídne až až

Zlínská zoologická zahrada, nacházející se v zeleném údolí nedaleko centra města, představuje oázu divočiny a zábavy pro návštěvníky všech věkových kategorií. Svou bohatou nabídku zvířat ze všech koutů světa, inovativními expozicemi a vzdělávacími programy přináší zážitky, které se dotýkají srdcí a osvěžují mysl.

Místní divokost

Na dvaapadesáti hektarech lze procestovat svět během několika minut. Každý krok přináší setkání s exotickými tvory, od elegantních jaguárů, až po uhrančivé lemury. Můžete se potkat s hbitými opicemi v pralese, pozorovat moudré sovy ve svém přirozeném prostředí nebo si dokonce pohladit a nakrmit rejnoka v tropické části zoo. V zoo jsou návštěvníkům k dispozici čtyři různé části: Africká, Asijská, Australská a Americká.

Botanika a co vidět

Zlínská zoo se kromě moderních pavilonů a rozlehlých přírodních expozic může pochlubit i bohatou botanickou kolekcí. V celém areálu můžou návštěvníci napočítat více než tisíc rostoucích druhů rostlin, bylin a stromů.

Japonská zahrada Mu-shin, největší japonská zahrada v české republice na ploše více než 1000 m2, zaujme na první pohled třemi borovicemi drobnokvětými přivezenými přímo z Japonska. Pro japonskou zahradu je typická čistota, střídmost a upravenost, proto zde najdete pouze přes 20 druhů rostlin. Návštěvníky také mohou zaujmout kameny různých tvarů a velikostí, zejména velké kamenné lampy kasuga a studánka tsukubaj.

Pro rodiny s dětmi

Zoologická zahrada není jen o pozorování zvířat, ale také o interaktivní zábavě. Dětské hřiště, mini zoo a edukační stezky nabízejí mladším návštěvníkům příležitost k objevování a hraní. Rodiny si mohou užít občerstvení v restauracích nebo se zúčastnit zábavných programů organizovaných zahradou. Vstup se psy a jinými domácími mazlíčky není z bezpečnostních důvodů povolen. Vstupenky lze pořídit také online přes internet.

Foto: Pixabay

Vzdělávací programy

Zlínská Zoologická zahrada si klade za cíl nejen poskytnout zábavu, ale také vzdělávat o ochraně přírody a živočišných druhů. Díky různým vzdělávacím programům, workshopům a exkurzím mají návštěvníci příležitost poznat nejen svět zvířat, ale také výzvy, kterým čelí divoká fauna a flora v přítomnosti i budoucnosti.

Ochranářské projekty a ekologické vědomí

Zoologická zahrada aktivně podporuje ochranu ohrožených druhů a jejich přirozených habitatů prostřednictvím různých projektů a spoluprací s mezinárodními organizacemi. Tím posiluje ekologické vědomí veřejnosti a inspiruje k ochraně divočiny po celém světě.

Expozice rostlin éry dinosaurů zavede návštěvníky do minulého světa druhohor, do doby před zhruba 200 miliony let. Během procházky návštěvníci uvidí vzácné jehličnany jako jsou sekvoje, metasekvoje, tisy, jinany a další. Stezku doplňují modely dinosaurů, modely obřích dinosauřích vajec a dětské archeologické naleziště.

Cesta k harmonii s přírodou

Zlínská zoologická zahrada není jen prostřednictvím pro pozorování zvířat, ale také místem pro relaxaci, inspiraci a ponoření se do krásy divočiny. Je to koutek harmonie s přírodou uprostřed hektického městského života, který nabízí unikátní zážitek pro každého, kdo se do něj odváží vkročit.

Zdroj: https://www.zoozlin.eu/, https://www.turistika.cz/mista/zoo-zlin-lesna–2/detail, https://www.vylety-zabava.cz/atrakce-zabava/stredni-morava/9308-zoo-zlin-zabavna-hledacka-s-lustenim-a-tajenkou#:~:text=Zde%20v%20ZOO%20je%20cesti%C4%8Dka,trasou%20v%20d%C3%A9lce%204%20km., https://www.vyletskocarkem.eu/zoo-lesna-zoo-zlin/ , https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zoo-zlin-a-zamek-lesna-patri-k-nejkrasnejsim-mistu
Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.