Známe pláže, kde najdete živé i fosilní mušle. A to na dosah ruky

Milujete sbírání mušlí? Mnohé pláže už tuto kratochvíli zakázaly, ovšem jinde vás v ní spíše podpoří. A to jednoduše tím, že vám nabídnou k zapůjčení třeba i výbavu.

Portugalské Algarve se pochlubí fosilními mušlemi

Pokud milujete čistý a jemný písek, kterou obklopujte průzračně čistou vodu, pak zamiřte do Portugalska. Určitě vás okouzlí bývalá rybářská vesnička Albufeira, a ta neleží nikde jinde než na na jihu Portugalska.

Lákadel má více: působivé historické památky a samozřejmě také charakteristické mohutné pískovcové útesy. AA pokud chcete za mušlemi, musíte se vydat na velkou písečnou pláž Praia dos Pescadores. Ale vyrazte ráno, jinak na vás vůbec nic nezbude. Lidé sem míří opravdu zdaleka, nabídka je tu totiž opravdu široká.

musle

Foto: Pixabay

Z dovolené si můžete přivézt i pořádně starý suvenýr

A k mání jsou i fosilní mušle pro fajnšmerky a to na nedalekých pískových útesech. Najdete v nich totiž dokonce i zkameněliny pravěkých živočichů. Přímo kopat zde samozřejmě nemůžete, ale můžete mít štěstí a milosrdné moře vám v tu chvíli vyplaví nějakou fosilii. V takové chvíli budete mít v ruce živočicha, jehož stáří se může pohybovat i okolo 23 milionů let. A to je rozhodně něco, co si nemůžete nechat ujít.

Kostarická Guiones Beach nabídne pořádné špičky

Najděte si vesničku Tico Nosara, a svůj výlet si naplánujte právě sem. Bude na vás totiž čekat množství nádherných špičatých mušlí. K mání je hned několik druhů, takže si určitě přijdete na své. Uvítá vám sedm kilometrů dlouhou a čistá pláž Guiones.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.portugalsko.net/portugalsko/algarve.html, https://www.invia.cz/dovolena/portugalsko/algarve/, https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C3%ADl%C3%A9_%C3%BAtesy_doversk%C3%A9

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.