couch

Znáte couchsurfing? Umožní vám cestovat levně a získávat nové přátele

Jak se vydat do světa bez přílišného utrácení peněz? Jedním ze způsobů je couchsurfing, alias spaní u lidí, kteří svůj gauč nabídnou k dispozici zdarma. Stačí se připojit k této zajímavé komunitě a už nikdy neutratíte za ubytování víc než musíte. A jak na to?

Couchsurfing spojuje online komunitu lidí z celého světa, kteří nabízejí bezplatné ubytování u sebe doma. Myšlenka couchsurfingu je však mnohem širší. Nejde jen o šetření peněz během zahraničních cest, ale i o výměnu názorů a setkání se zajímavými lidmi a autentickou kulturou navštívené země.

Dát gauč v plen nestačí…

Hostitel (případně hostitelé) tak často přebírá roli jakýchsi vašich neoficiálních průvodců. Upozorní vás na zajímavé památky v okolí, poskytne vám praktické tipy a poradí, kde ochutnat místní kuchyni. A nejde zdaleka jen o studenty. Couchsurfingu se totiž může věnovat opravdu kdokoliv.

Jak se stát coachsurferem

Míra poskytování výše zmíněných „hostitelských benefitů“ se liší podle země, do níž máte namířeno. Vždy však platí, že hostitel by se měl se svými návštěvníky alespoň jednou osobně setkat. Tedy žádné strohé předávání klíčů od bytu třeba přes poštovní schránku…

A jak najít volný gauč? Musíte se nejdříve zaregistrovat na portálu, kde si vytvoříte svůj osobní profil. Tady je třeba uvést základní informace o sobě a o tom, co svým hostům můžete nabídnout. Dejte si záležet – hlavně u začínajících couchsurferů je osobní popis důležitý. Právě na jeho základě se vám začnou hlásit cestovatelé. A co do něj napsat?

  • Popište své zájmy,
  • doplňte znalost cizích jazyků
  • a svá očekávání od couchsurfingu.

Na druhou stranu se nemusíte bát. Zájemce můžete i odmítnout. Napovědět vám může profil s hodnocením a hvězdičkami – tedy pokud nenarazíte na stejného začátečníka, jako jste vy sami.

Osoba, která hledá ubytování, se na stránku přihlásí, vyhledá uživatele, který jej může v daném čase přijmout a přímo ho kontaktuje. Profily hostitelů i hostů jsou doplněny o hodnocení a komentáře ostatních lidí. Každý uživatel se rozhodne, koho si vezme pod střechu. A to je vlastně vše. Tak hurá do toho!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *