ZOO Olomouc – Svatý Kopeček: Nakrmte si kozy a podívejte se do pavilonu netopýrů

Máte-li děti ve věku, kdy ještě rády jezdí s vámi na výlety, tak toho rozhodně využijte. Čas letí rychlostí blesku a jejich dětství uteče jako voda. Milovníkům zvířat jsou otevřené brány ZOO Olomouc – Svatý Kopeček. Čekají tu na vás cizokrajná zvířata i zábava v Lanáčku. Co byste si rozhodně neměli nechat ujít?

Zoologická zahrada

Do ZOO Olomouc se lze vydat autem, autobusem i vlakem. Pokud přijedete hromadnou dopravou do Olomouce, pak na Svatý Kopeček vás přiveze autobus MHD č. 11. Autem lze pak parkovat na parkoviště, které je před vstupem do ZOO. Po nákupu lístků a průchodem turnikety se můžete těšit na jednotlivé expozice zvířat. Protože aktuálně na území zahrady probíhá výstavba nových výběhů, je třeba počítat s tím, že se občas setkáte také s těžkou technikou, mezi kterou se s klidem prochází několik pávů. Toalety jsou k dispozici v dostatečném množství a na různých místech v ZOO.

Vyhlídková věž

Určitě si nenechte ujít vyhlídkovou věž s moderní kovovou konstrukcí, která patří k dominantám ZOO Olomouc. Její výška je 32 metrů, na vyhlídkovou plošinu se dostanete zdoláním 128 schodů. Z plošiny je krásný výhled po celé zoologické zahradě a do jejího okolí. Je-li hezké počasí s dobrou viditelností, můžete vidět i nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Na dolní terase věže se nachází restaurace Pod Věží s výběrem občerstvení, kde můžete doplnit energii.

Vyhlídková věž v ZOO Olomouc. Foto: vlastní archiv Jany Fojtíkové

Výběh pro kozy

Zajímavou atrakcí ZOO Olomouc je možnost si nakrmit kozy v jejich výběhu. Dostanete se do něho přes žebřík, který je zabudovaný přímo v dřevěném plotu. Krmit kozy je možné pouze koupeným krmivem. Je to ale hezký zážitek, protože kozy jsou na návštěvníky zvyklé a krmení jim opravdu šmakuje. Počítejte s tím, že mám možná ožužlají i kousek vašeho oblečení, nejvíce jim chutnají různé šňůrky. Když je ale hezky upozorníte na to, aby to nedělaly, tak svou pozornost obrátí někam jinam.

Pavilon netopýrů

V pavilonu netopýrů narazíte na velmi vzácné kaloně zlaté. Ti jsou aktivní především v noci, tak se nemůžete divit, že v celé expozici je poměrně tma, svítí jen pár bodových světel. Netopýry přesto uvidíte, a dokonce i uslyšíte. Jejich let je jako šustot papíru. Nelekněte se, až proletí nad vámi. Jejich expozice má sklo jen do výšky 120 cm, zbytek krytý není. Je možné, že méně odvážné povahy z pavilonu raději prchnou pryč, aby neriskovaly střet s netopýrem.

Zdroj: www.zoo-olomouc.cz

Výběh pro lamy v ZOO Olomouc. Náhledové foto: vlastní archiv Jana Fojtíkové

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.