PARKROYAL-COLLECTION-Marina-Bay-Singapore

Zrekonstruovaný Marina Bay představí první zahradu v hotelu. Rozhodně je na co se dívat

Milujete luxusní hotely? Pak byste měli vědět, že oblíbený hotel Marina Bay se po rekonstrukci za 45 milionů dolarů zcela proměnil. A to hned v první singapurskou „zahradu v hotelu. „Stal se tak jedním z nejekologičtějších a nejinovativnějších hotelů v zemi.

V čem je celá přestavba unikátní

Hotel nyní nabídne největší kryté prosvětlené atrium v jihovýchodní Asii. To je rozhodně něco, co byste si neměli nechat ujít. Vévodí mu také architektonický design s 21 podlažími, z něhož jednoduše vyzařuje pocit úžasné městské velkoleposti. A nesmíme zapomenout ani na nespoutanou originalitu jeho autora – futuristického architekta Johna Portmana.

Ve vstupní hale najdete dvě velkolepě vyhlížející sochy ze santalového dřeva v nadživotní velikosti. A koho představují? Přece starověké čínské filozofy Li Paje a Konfucia. Ano, nikdo jiný tu snad ani být nemůže. Tyto sochy pocházejí z 80. let a už se proslavily. Jsou totiž perfektním dílem známého současného tchajwanského sochaře Ťü Minga.

Foto: Pixabay

Zelený hotel nejenom na pohled

Ale nejde jen o vějičku a pozlátko. O ekologičnost se tu opravdu starají po všech stránkách. Během devítiměsíční přestavby se totiž po všech stránkách podařilo zachovat ikonickou strukturu budovy hotelu. A to není všechno. Návrháři také dokázali zabránit vzniku více než 51.300 tun oxidu uhličitého během výstavby.

Obrovské číslo, že? Abyste si to lépe představili, odpovídá vykácení 8,7 milionu stromů nebo zničení plochy, mnohem větší než jakou zabírají všechny přírodní rezervace v Singapuru. Jak říkáme, o ekologii se tu rozhodně jen planě nemluví. A na návštěvníky čeká také ikonický 25 metrový bazén s minerální vodou, který v noci osvětluje 1380 světelnými vláken.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: https://www.protext.cz/zprava.php?id=37021

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *