Praha

Tajemná Praha: Na těchto místech běhá mráz po zádech

České hlavní město je opravdu unikátní. Nejen svou architekturou a památkami, ale také atmosférou a množstvím tajemného oparu, který kolem sebe má. Máte dost odvahy k prozkoumání všech nadpřirozených zákoutí matičky Prahy?

Faustův dům

Pověst o doktoru Faustovi, který se upsal ďáblu, zná téměř každý. Dodnes se neví přesně, zda byl onen doktor jen literární postavou nebo reálným člověkem. Ať už se přikloníte ke kterékoliv variantě, z Faustova domu na vás dýchne zvláštní atmosféra. V minulosti zde prováděli své pokusy alchymisté a znalci tajemné kabaly. Možná kvůli nim zůstaly na stropě dodnes nezničitelné skvrny. Nebo ne?

Faustův dům

Faustův dům: autor: Mister No/Creative Commons/ CC-BY 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/

Vyšehrad a Čertův sloup

Celá oblast pražského Vyšehradu je propletena strašidelnými historkami. Podle pověstí se zde ukrývá zlatá kolébka kněžny Libuše, řádí zde strašidlo Šanta, které přerovnává tašky vyšehradských střech a o nespočtu bezhlavých templářů a ozbrojených kostlivců ani nemluvím. Vskutku zajímavý je však Čertův sloup. Vypadá jako tři na sebe položené kusy kamene a citliví lidé kolem něj vnímají zvláštní energii. Podle pověsti sem čert zahodil sloup z katedrály svatého Petra v Římě, když prohrál sázku s knězem. Zní to na vás až moc pohádkově? Tak si zajeďte do Říma. Uvidíte, že jeden sloup na katedrále vážně chybí.

čertův sloupČertův sloup: autor: admin/Creative Commons/ Public Domain https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.en

Kostel sv. Jakuba Většího

Pražské kostely a kláštery jsou kapitola sama pro sebe. Pokud vás však zajímá něco víc než jen sakrální památky, zavítejte do kostela sv. Jakuba Většího. Když se budete pozorně dívat na strop, uvidíte prapodivný cár čehosi. Ono „cosi“ je zkamenělá ruka zloděje, který se rozhodl ukrást šperky na soše Panny Marie. Ta při loupeži ožila, zloděje za ruku chytila a držela tak pevně, že mu ji musel kat useknout. Od té doby zde končetina pro výstrahu visí. Duch jednorukého zloděje se prý pohybuje kolem kostelního vchodu a snaží se navázat kontakt s kolemjdoucími. Dívejte se tedy pozorně.

Zdroje: https://cz.prague-stay.com/lifestyle/kategorie/176-prazske-legendy-myty-a-duchove/177-praha-strasidelna-a-ceske-legendy
https://www.kudyznudy.cz/akce/tajemny-vysehrad-vyton-a-podskali-zahady-prizraky

Praha: náhledové foto Pixabay

Cestování mě nabíjí energií, ať už jsou to výlety po Česku nebo za exotikou. Navštívila jsem už mnoho zajímavých míst a ráda vám je představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *