3 šikovné prostředky pro eliminaci hmyzího kousnutí – jsou lehké, přírodní a vejdou se do každého batohu

Setkání s agresivním hmyzem může být tím nejhorším zážitkem, který si ze svého výletu odnesete. Pokud však při ošetření případných bodnutí spoléháte na studenou vodu z nejbližšího potoka, můžete se potýkat s vážnými problémy. Každý jed je totiž trochu jiný a existují mnohem účinnější způsoby, jak si s ním poradit.

Sbalte si proto do batohu trochu jedlé sody, mýdlo a stroužek česneku. Mohou vám totiž pomoci i v těch nejobtížnějších situacích.

Na bodnutí od vosy pomůže česnek

Tento hmyz nás dokáže potrápit zejména tam, kde se vyskytuje množství jiných lidí se sladkými nápoji nebo jinými cukrovinkami. Takže i když se vy sami něčemu podobnému vyhýbáte, přesto nepříjemném bodnutí uniknout nemusíte. A co si tedy počít? Pokud je to jen trochu možné, ránu omyjte a následně ošetřete česnekem. Ten dokáže jed neutralizovat. Stačí v batohu nosit jeden nebo dva stroužky (vydrží překvapivě dlouho) a v případě nouze je rozdrtit třeba mezi kameny. A účinné ošetření, po kterém zmizí pálení i otok, je na světě.

Výlet s kočárkem

Foto: Pixabay

Na včelí jen pomáhá jedlá soda

Útok včely se prozradí přítomností žihadla. A jaksi s ním poradit? Jakmile žihadlo odstraníte (čímkoliv ostrým, ale třeba i rohem kreditní karty), zakápněte sodu trochou vody, vytvořte pastu a naneste na ránu. Jed se takto snadno zneutralizuje. Potřebovat jí budete opravdu málo, takže krabička od zápalek naplněná tímhle bílým práškem spolehlivě ošetří i celý skautský tábor.

Na muchničky vezměte mýdlo

Určitě je také znáte – snesou se na vás z ničeho nic a udělí vám bolestivé štípance s červeným středem. Jejich jed je však kyselý, takže pokud rány rychle namydlíte a vymyjete, zneutralizujete ho. Na otok pak pomůže studená voda.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://stod.nemocnicepk.cz/tiskove-zpravy/co-delat-kdyz-dostanete-zihadlo-od-vosy-ci-vcely/, https://www.vitalia.cz/clanky/prvni-pomoc-pri-bodnuti-vosou-a-vcelou-se-lisi/, https://www.coopclub.cz/zdravy_zivotni_styl/co-delat-pri-vcelim-nebo-vosim-bodnuti/

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.