3 tipy na cyklovýlet v Čechách

Cyklovýlet

Jen si představte ten pocit, vypnete mozek, zapojíte tělo a vychutnáte si pohled ze sedla kola a čerstvý vzduch. V létě naprosto ideální kombinace. Naše krajina nabízí spoustu tras k cyklovýletům naprosto pro každého a několik tipů na cyklovýlety si představíme právě teď.

Podél řeky Svratky

Z Bystřice pod Pernštejnem vede pohodová trasa Žďárskými vrchy podél řeky Svratky a malebným okolím vodní nádrže Vír, kam se vlévá řeka. Tady se zastavte i na občerstvení do restaurace Veselý statek, to se nachází 100 metrů od hlavní cesty a vašemu cyklovýletu dodá cimrmanovskou atmosféru.  Na kopci u Vodohospodářské stezky se vám nabídne překrásný výhled. Pozornost si zaslouží také kubistický kostel sv. Petra a Pavla a věžička s presbytářem. Kostel se nachází ve Štěpánově nad Svratkou.  Na konci trasy si do kopce přes Lesoňovice šlápnete pořádně do pedálů.  Celá trasa je dlouhá 41 kilometrů a zabere vám něco málo přes 5 hodin.

Cesta rájem

Pokud si chcete dát pořádně do těla, udělejte si cyklovýlet v Českém ráji. Středně náročná stezka Českým rájem vede z Turnova přes gotickou zříceninu Valečov a zámek Kost. Kromě toho, že změříte svou fyzickou zdatnost, uvidíte zříceninu Trosky a další kulturní i přírodní památky jako například skalní útvary Drábské světničky, které můžete během cesty navštívit.  Samotná trasa je dlouhá 49 kilometrů a zabere vám zhruba 7 hodin, když však přidáte zastávky po památkách, bude z toho výlet na celý den.

Z westernu až na statek

Posledním tipem je cyklotrasa začínající u Westernového městečka Halter Valley u Dnešic. Cyklostezka vede přes Dobřany, kde se určitě zastavte v minipivovaru Modrá Hvězda, dále přes Valchu kolem Plzně k Boleveckým rybníkům do údolí Mže až na zámecký statek jménem Býkov. Zde se můžete ubytovat v hotelu, občerstvit se restauraci a nakonec si odpočinout ve welness po dlouhé cestě.  Celá trasa je dlouhá 46 kilometrů a zabere vám zhruba 6 hodin.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.