Rozhledna Podvrší u Veselice

3 tipy na návštěvy rozhleden na Blanensku

Oblast Moravského krasu je bezesporu místem, které má svým návštěvníkům co nabídnout! Vždyť jenom Sloupsko-Šošůvské jeskyně, Balcarka nebo slavné Punkevní jeskyně stojí za zhlédnutí. Stejně tak nelze opomenout slavnou propast Macochu. My se v následujících řádcích zaměříme na některé méně slavné cíle na Blanensku, a to konkrétně na 3 rozhledny, jež stoprocentně stojí za návštěvu.

Dřevěná rozhledna Malý Chlum

Víte, jaký je nejvyšší posed Boskovicka? Rozhledna Malý Chlum. Najdeme ji na stejnojmenném kopci u obce Obora, a to v nadmořské výšce 489 metrů n. m. Dřevěná rozhledna vznikla v létě roku 2005 a její výška není nijak závratná. Měří pouhých 9 metrů. Jedna z vyhlídkových plošin je 3 m nad zemí a druhá 6 m. Po výstupu nahoru se vám naskytne kruhový výhled, a to hned na několik míst. Jmenovat bychom z nich mohli Boskovice, okolí Blanska či Českomoravskou vrchovinu. Za dobré viditelnosti zhlédnete i Praděd.

Malý Chlum

Rozhledna Podvrší u Veselice

Nevíte kudy z nudy a rádi byste viděli svět z opravdové výšky? Vsaďte na rozhlednu Podvrší u Veselice. Ta je situována severovýchodním směrem od Blanska. Postavena byla v nadmořské výšce 582 metrů n. m. u místa, kde v dobách minulých stávala triangulační věž. Současná vyhlídka je ostatně také součástí telekomunikační věže. Stožár je vysoký 47 metrů, přičemž vyhlídka se nachází ve výšce 37 metrů. Výhledy z vrcholu míří především na Moravský kras, dominantou je ovšem i elektrárna v Dukovanech.

Rozhledna Podvrší u Veselice

Rozhledna u obce Spešov

5 kilometrů severovýchodním směrem od Blanska se nachází obec Spešov. Mezi známé tipy na výlety sice nepatří, nicméně vydat se z ní můžete na rozhlednu, která je situována na svah menšího kopce pod lesem. Nadmořská výška stavby činí 370 metrů n. m. V minulosti na tom samém místě stával posed pro myslivce. Vysoká je rozhledna 8 metrů a dívat se budete z výšky 5 metrů.

Rozhledna Spešov

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *