Demanovska-dolina

Za lyžováním a krásou přírody do centra Demänovská dolina v Nízkých Tatrách

Pokud jste milovníky zimních sportů, bude pro Vás návštěva Demänovské doliny jistě tou správnou volbou. Na výběr máte celkem ze čtyř zimních středisek – Jasná, Záhradky, Otupné a Lúčky, které jsou od roku 1964 součástí obce Demänovská dolina.

První zmiňované středisko Jasná patří mezi největší na Slovensku a jeho návštěvu při pobytu zde si rozhodně nesmíte nechat ujít! Kromě nejlepších přírodních podmínek na lyžování a snowboarding se můžete těšit na více než 45 km upravených sjezdovek různých obtížností vhodných pro rodiny s dětmi, pokročilé lyžaře ale i úplné začátečníky.

A pokud se během vašeho pobytu najde čas, můžete se vydat na výstup nebo procházky dolinami do vysokohorských terénů a užít si jedinečnou nedotčenou krajinu.

Zkrátka v Jasné si přijde na své každý. Jedná se o krásnou přírodu, kterou vyhledávají jak turisté, tak sportovci a to si uvědomují i pořadatelé různých prestižních závodů od Spartanu až po horské trailové závody pro ty nejnáročnější. Nízké Tatry jsou atraktivní jak v létě, tak v zimě a patří mezí nejvíce vyhledávané oblasti díky dobré vzdálenosti z České republiky a zároveň dostatek možností na turistiku.

Jestli ještě váháte, kde se ubytovat, navštivte po dni stráveném na sjezdovkách hotel Tri Studničky**** s první horskou pláží v Tatrách a unikátním dizajnem. Dopřejte si zasloužený odpočinek a exkluzivní wellness, umocněný vynikající gastronomií hotelové restaurace.

Přímo v centru střediska Jasná se můžete ubytovat ve Wellness Hotelu Grand****, který je situovaný hned vedle sjezdovky. O kvalitě hotelu svědčí i to, že zde byla v roce 2016 během Světového poháru lyžování žen ubytována největší světová lyžařská špička. Nechejte se i Vy během pobytu očarovat okolní přírodou, lesy a šuměním potoka Demänovka.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *