Podzimní toulky

3 tipy na romantické podzimní toulky za vínem

Každé menší i větší vinařské městečko na podzim pořádá tradiční vinobraní a kde jinde si lépe užít babí léto plnými doušky než právě na vinicích? Máme pro vás tipy na ty nejkrásnější vinařské oblasti u našich sousedů, kam za pár hodin pohodlně dojedete autem.

Vinařské údolí Mosely

Proslulá vinařská oblast leží na soutoku řek Mosela, Sára a Ruwer. Cesty tímto regionem vás zavedou nejen k nejlepšímu ryzlinku na světě, ale také zajímavé historii a architektuře. Vinohrady se rozkládají na břidlicových svazích, které dodávají hroznům jedinečnou chuť. Ostatně vinnou révu na tomto místě pěstovali Římané a stopy po nich tady najdete dodnes. Počínaje městečkem Trevír, Císařskými lázněmi či starým římským mostem konče.

Vinohrady na Dunaji

Rakouské Wachau. To jsou terasovité vinice a dechberoucí krajina lemovaná Dunajem. Nejznámější vinařská oblast Dolního Rakouska se pyšní jedinečným spojením přírody, lahodného vína a bohaté historie. Zdejší vysočina je kolébkou zeleného veltlínu, žlutého muškátu i neuburgeru, které sbírají prestižní vinařská ocenění.

Cesta za vínem po stopách králů

Malokarpatská vinná cesta vás provede přes královská města, od Bratislavy přes Pezinok až po Modrou. Výlet si tady užijí nejen vinaři, ale také nadšení turisté a cyklisté. Malebná vinařská oblast je totiž protkaná historickými památkami i cyklistickými trasami. Na toulkách tamních krajinou si pak nenechte ujít ochutnávku místních odrůd, jako je například Frankovka modrá či Sylvánské zelené.

Nezapomeňte, že pokud se chystáte na dovolenou vlastním autem, povinné ručení vám platí v celé Evropské unii a řadě dalších států. Na cesty si proto přibalte i takzvanou zelenou kartou, která vám za hranicemi poslouží jako doklad o pojištění.

Zdroj náhledového obrázku: Unsplash.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *