3 tipy na víkendové lyžování v Čechách

Hory

Rádi byste vyrazili někam lyžovat, ale nemůžete si vzít dovolenou?  Vyrazte lyžovat o víkendu v České republice. V dnešním článku vám nabídneme 3 tipy, kam vyrazit.

Kašperské Hory

Na Šumavě sice najdeme i známější střediska, ale pokud máte malé děti, tak Skiareál Kašperské Hory jsou ideální volbou. Zvlášť pokud je teprve chcete naučit lyžovat. Kašperky nabízí dvě modré, jednu červenou a jednu cvičnou žlutou sjezdovku. Po celodenním lyžování, ale i během něj se můžete občerstvit v Občerstvení na svahu, které je zaměřeno na zdravá a nesmažená jídla.  Ceny skipasů jsou tady za hubičku.  Dospělí zaplatí za celodenní vstupné 360 korun a děti 220 korun. Takže lyžování za hubičku. A co se týká ubytování, ubytovat se můžete například v hotelu Kašperk či penzionu Nebespán navíc s gurmánskými zážitky.

070-243
700-802

Rokytnice nad Jizerou

Ve Skiareálu Rokytnice na Jizerou čekají lyžaře dvě čtyřsedačkové lanovky a více než tři desítky vleků.  Na Lysé Hoře se můžete svést na druhé největší lanové dráze v České republice, která měří 2 198 metrů.  Lyžařský areál Horní Domky ležící na jižních svazích Lysé Hory se může díky své rozloze, ukázkovými sjezdovkami i vybaveností rovnat s těmi nejlepšími středisky v České republice. Lyžařský areál Horní Domky je oblíbený zejména kvůli své různorodosti a širokému výběru sjezdových tratí. Ceny skipasů už jsou zde vyšší než třeba ve výše zmíněných Kašperských Horách, ale kvalita je tady opravdu zaručena. Dospělý tedy zaplatí na den 650 korun a dítě 450 korun.

Olešnice v Orlických Horách

Bezplatné parkoviště, mimořádně široké sjezdovky, večerní lyžování i radar měřící rychlost lyžařů, to je Skiareál Hartman v Olešnici.  Areál si oblíbí zejména ti, kteří vyžadují komfort.  Ubytování je možné například přímo u sjezdovek v hotelu Hartman se skvělou restaurací a wellnessem nebo v bungalovech či horských chatách v okolí. Ceny celodenních skipasů se zde pohybují za dospělého okolo 350 korun a za dítě 280 korun. Zakoupit si můžete také skipas na večerní lyžování, které se pohybuje okolo 200 korun.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.