Thajsko

Thajsko je stále více oblíbenější

Thajsko se řadí mezi velmi oblíbené asijské země, kam proudí střevíce turistů. Situace je dána hned několika faktory. Tím asi nejčastěji skloňovaným bude úplně jiná kultura, než je u nás. Jihovýchodní Asie je do jisté míry typická především tradičními náboženstvími, mezi která se řadí především buddhismus. Krásná památky lze najít nejen v Thajsku, ale i v jiných zemích typu Indie, Srí Lanky a dalších. Stejně tak nezapomenutelné jsou i mořské břehy, nekonečné pláže a čistá voda. Pokud se aktuálně chystáte do této oblasti, dáme vám hned několik tipů na poutavé destinace.

Chiang Mai

Ostrov Koh Samui

Vyrážíte-li do Asie s dětmi, nebojte se navštívit jihovýchodní Thajsko. Ostrov Koh Samui má rozhodně co nabídnout a klidná atmosféra vás bude bavit. Moc hezká je tradiční rybářská vesnička Fishermann´s Village. Bez problémů si tady na ulici koupíte skvělé tradiční jídlo anebo suvenýry. Koh Samui funguje jako ideální výchozí pozice pro výlet do slavného přírodního parku Ang Thong. Tato oblast je složena až ze 42 malinkatých ostrůvku. Pláže na Koh Samui jsou pozvolné a děti se jen tak do hloubky nedostanou. Jen v období letních prázdnin je ostrov doslova napěchován turisty.

Po stopách filmu Pláž

Ano, někteří namítnou, že asi nejlákavější je severní Thajsko s Bangkokem anebo Chiang Mai. My se ovšem budeme věnovat spíše jihozápadní oblasti, konkrétně Andamanským ostrovům. Právě tady se natáčel slavný film Pláž s Leonardem di Capriem. Konkrétně musíte vyrazit do oblasti Koh Phi Phi Donu. Krásné dřevěné loďky sice zavánějí tradicí, nicméně počet lidí vás asi odradí. Výborný je i výlet do Maya Bay.

Thajsko

Railay a Krabi

Moc hezké je mimo jiné také jihozápadní Thajsko. K romantickým večerním procházkám přímo svádí oblast Railay. Tento poloostrov je dostupný z městečka Krabi. Ubytování je zajímavé třeba přímo na Railay Beach. Pokud vás zajímavá třeba tato oblast anebo i jiné, přečtěte si tento cestopis po Thajsku a dozvíte se mnohem více.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *